View Single Post
  #20  
Vechi 08.06.2007, 08:40:22
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Constientizarea pacatului, este extrem de importanta. Atunci cind dintrun pacat, indiferent care este, fci o virtute din el, lucrurile sint mult mai grave si capata o intorsatura de nedorit. Eu cel putin nu am spus si nici n-am sa afirm vreodat ca sint far de pacat. O, Doamne cite am avut si cite mai am ! Dar imi dau seama de ele, le constientizez si caut sa ma indrept. Dar, vedeti ca a nu recunoaste ca homosexualitatea nu este un pacat, mi se pare aberant ,jicnitor,strigator la cer. Ma refer la pozitia lui Roman dragut , care ne intoxica cu tot felul de vorbe si idei. Find vorba de un topic despre homosexualitate, mi se pare normal , daca mai exista normalitate, sa discutam cu discernamint, cu calm, crestineste , cu responsabilitate, despre acest pacat. Dar nu mi se pare normal ca cei cazuti in asta patima, sa-si faca "propaganda", sa se considere victime si din "acuzati", sa devina acuzatori, victime sau mai stiu eu ce.
Reply With Quote