View Single Post
  #11  
Vechi 22.07.2012, 07:35:22
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iuliiiii Vezi mesajul
Buna ziua!In curand voi sustine admiterea la facultatea de medicina Carol Davila,am foarte mari emotii mi-e teama sa nu pic deoarece este visul meu de doi ani si as fi distrusa,si as dori din partea dumnevoasta daca se poate cateva incurajari!Am emotii foarte mari si sunt foarte stresata!Va multumesc

Pe un alt topic, am povestit cum admiterea mea la Facultatea de Medicină s-a făcut, ca să zic așa, pe cale supranaturală. "Homo proposit, Deus disposit". Rugați-vă Lui, rugați-vă Doctorului Sufletelor și a Tot Trupul. Atunci când chemarea Lui este autentică, știm acest lucru prin semne. Astfel, El sădește în noi, mai întâi, o mare dorință de a urma o cale. Lucru care, înțeleg, deja s-a petrecut în cazul dv. Mai apoi, nu putem crede că El ne cheamă pe o cale, fără să ne ajute să mergem pe ea: el ne dă tot ceea ce este necesar ca să o urmăm. Tot ce avem de făcut este să ne lăsăm duși de mânuță de preaputernicul nostru stăpân.

Domnul este cel care din ciobani a făcut regi străluciți și El a făcut, din pescari, teologi și apostoli. Cum a făcut asta ? Ne spune Biblia: "Ei lăsară toate și urmară Lui". Deci, așa trebuie să facem și noi, oricând El ne șoptește, trăgându-ne pe o direcție: "Urmează-Mă!".
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote