View Single Post
  #77  
Vechi 15.02.2019, 17:34:01
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Nu ai inteles, cartea aceea din sec. XIX contine informatii false din diverse religii, in acele religii nu exista acele lucruri, sunt facute doar ca sa para ca se potrivesc cu crestinismul. Tu nu ai auzit de Zeitgeist? De acolo sunt acele informati, luate din acea carte. Exista multe articole care arata falsurile din Zeitgeist, s-a facut chiar un documentar cu Zeitgeist infirmat, in care se arata ce spun cu adevarat acele religii, comparativ cu informatiile false date in Zeitgeist: https://www.youtube.com/watch?v=6mLC7ZtTaB4
Dadea si Ali Baba informatii numai de aoclo, nu exista acele asemanari, sunt falsuri. Daca asta e principalul lucru pe care te bazai atunci cred ca o sa te convertesti cat mai curand, vazand ca sunt falsuri.
Știu atât documentarele la care te referi cat si alte curente new age care promovează aspecte din ce am postat.Dar nu asta este sursa.O să iau volumele lui Eliade si voi cita concret de acolo cu pagină si paragraf.Daca totuși iei ca validă Istoria religiilor scrisă de el.
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote