View Single Post
  #22  
Vechi 05.03.2009, 16:16:06
liliana78 liliana78 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.03.2009
Mesaje: 1
Implicit referitor la minuni

Sunt noua pe aici si nu stiu daca am nimerit chiar bine. Dar ce stiu este ca am cautat un forum unde sa marturisesc o minune infaptuita de Dumnezeu cu ajutorul Sf Mina, Sf Nectarie si Maica Domnului. Nu sunt o mare credincioasa. Am multe pacate, dar incerc sa ma apropii de Dumnezeu cat mai mult si incerc sa invat sa-L iubesc. Dumnezeu si Sfintii m-au ajutat mereu dar o minune atat de mare nu credeam ca se va intampla. In urma cateva luni bune, intr-o seara ploioasa, sotul i-mi da telefon sa cobor afara cu o lanterna intrucat ia cazut verigheta de pe mana. Am incremenit. Am cautat mai bine de 1 ora dupa care am renuntat. Mi-am facut griji, mi-am inchipuit tot felul de lucruri, ca poate este un semn, ca poate ne vom despartii, samd. Am plans foarte mult si a doua zi am mers la sf mina unde l-am rugat sa ma ajute. M-am rugat si acasa si la Dumnezeu si la Maica Domnului si la Sf Nectarie. Intre timp am vorbit cu un preot si am facut o alta verigheta identica. Ne gandeam sa mergem la preot ptr a fi binecuvantati cu ea insa parca de fiecare data intervenea ceva sa nu ne ducem. In urma cu cateva zile (avand o casa in constructie) sotul meu a fost sunat de un muncitor care facea curat la casa sa-i spuna ca ia gasit verigheta in ceva rumegus pe care il strangea sa-l arunce. Atunci nu mi-a venit a crede. Sa spuna cineva ca nu este o minune. Sunt cea mai bucuroasa fiinta in acest moment si cu siguranta daca cerem ajutor vom primii.
Reply With Quote