View Single Post
  #8  
Vechi 13.03.2010, 22:18:09
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sophia Vezi mesajul
Da, am probleme: ca nu stiu exact ce si cum sa spun si probleme cu preotul, care imi creeaza neincredere in el.
Si cred ca m-a speriat mult si acest forum.
Inainte nu aveam probleme. Nu stiam multe si era poate mai bine pentru mine. Nu mi-era frica. Si nu aveam nici probleme cu preotii.
Evita in general cele ce te tulbura , alege ce simti ca-ti este de folos cu adevarat ! Exista , draga Sofia , un filtru al mintii ce ne protejeaza intrgul organism : DISCERNAMANTUL , ce ne asigura acel echilibru indispensabil bunei functionari a noastre . Sa ai incredere in Biserica , in Preot ,sa ai incredere Sofia in tot ce a lasat Bunul Dumneze in asta lume , caci cele lasate de El nu sunt daunatoare , ci , tamaduitoare .Problemele teologice de profunzime , ca sa spun astfel , nu cred ca iti sunt de folos . Rugaciunea simpla , rostita cu dragoste si mai ales cu multa incredere , iti sunt de mai mult foloas tie personal , decat framantarea asta continua a deceului peste de ce . Problema si rezolvarea ei sta in putinta ta in a-ti restabili echilibrul interior ! Doamne ajuta !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote