View Single Post
  #4  
Vechi 02.07.2014, 21:48:43
laurastifter laurastifter is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2008
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
Din cate stiu copiii pana la 18 ani au automat asigurare medicala, indiferent daca parintii lor au sau nu...
Doamne ajută!
Nu știu de ce nu au asigurare copilașii, m-a surprins și pe mine situația (și eu știam la fel, că toți copiii sunt asigurați). Oricum, ceea ce pot spune cu toată responsabilitatea este faptul că garantez pentru onestitatea Asociației Ortodoxia Tinerilor, al cărei fondator îmi este prieten apropiat. E un creștin autentic! Iar cu mămica celor 2 copii am luat legătura și mi-a spus același lucru - că nu sunt asigurați - și n-a putut intra în detalii, fiind în spital cu micuții (e internată și fetița, pentru o formă mai urâtă de viroză, din câte am înțeles), așa că n-am insistat. Deci, cazul este cu certitudine real. Cei care vor și au obiectiv posibilitatea de a ajuta pot verifica vorbind cu Claudiu Bălan (dacă e necesar, pot da numărul lui de telefon fără să-i mai cer acordul, fiindcă oricum îl are puublic, pe site-ul asociației) sau cu persoana în cauză, cu Delia (la nr de telefon scris în primul mesaj de pe topic). Sunt toți oameni de bună credință, de aceea m-am implicat. M-am învățat minte demult să nu mai răspândesc apeluri umanitare de proveniență nesigură...
Hristos în mijlocul nostru!
P. S. Îmi cer scuze față de admin pentru că, din greșeală, am creat topic-ul aici, în loc să-l inițiez la secțiunea "Umanitare". Îl poate muta domnia sa, dacă va considera de cuviință.
__________________
"Duh este Dumnezeu și unde este Duhul Domnului, acolo este libertate." (II Cor3, 17)
"Pentru Tine trăiesc, vorbesc și cânt!" (Sf. Grigorie Teologul)
"Dați-mi-L pe Hristos și aruncați-mă în iad!"
"Acesta este unul dintre motivele pentru care eu cred în creștinism: e o religie pe care n-ai fi putut-o născoci." (C. S. Lewis)
Câteva gânduri scrise de mine:
http://www.ortodoxiatinerilor.ro/iis...-duhovniceasca

Last edited by laurastifter; 02.07.2014 at 21:51:34.
Reply With Quote