View Single Post
  #17  
Vechi 27.11.2014, 09:26:02
Monnis Monnis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.06.2012
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 184
Implicit

Referitor la acest caz, cu ceva timp in urma, am primit de la un cunoscut un "forward" pentru un mesaj scris de parintele Georgian Paunoiu de la Biserica Sf Ecaterina din Bucuresti.

Va redau din mesajul parintelui Paunoiu (eu nu ii cunosc personal pe cei doi):

"Doamne-ajuta!
Sunt parintele Georgian Paunoiu de la Biserica Sf. Ecaterina. Am primit si eu mesajul emotionant trimis de Laura Stifter despre cazul Jeni / Constantin Iacob. Este nevoie de cateva lamuriri. Eu ii cunosc de ani de zile. Nu vreau sa ii judec, dar nu cred ca este o virtute sa lasi un om sa minta si sa insele.
Jeni are mari probleme psihice si are nevoie de tratament, dar sotul ei este cu totul iresponsabil.
Constantin a fost inscris acum 3-4 ani la Facultatea de Teologie, dar a fost exmatriculat ...
...
...
E foarte complicata situatia. Solutia ar fi ca Jeni sa fie internata si sa urmeze un tratament riguros, iar el sa munceasca.
Cu gand bun,
pr georgian paunoiu"

Am postat mesajul parintelui aici in speranta ca ajutorul binefacatorilor va ajunge la persoana care are nevoie de el. Repet, eu nu ii cunosc personal pe cei doi, va impartasesc un alt punct de vedere asa cum mi-a fost si mie transmis. Dumneavoastra procedati cum considerati ca este mai bine.
__________________
"Fiți întelepți ca șerpii și nevinovați ca porumbeii" (Matei 10, 16-22)

Last edited by Monnis; 27.11.2014 at 09:47:56.
Reply With Quote