View Single Post
  #19  
Vechi 03.02.2018, 04:34:50
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.987
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Si de ce crezi tu ma rog ca sunt revoltata?
Trebuie sa existe un motiv bine intemeiat ,fireste!

Si nu exista motiv mai intemeiat decat a-ti lasa mama paralizata in grija altora,iar pe tine sa te doara la basca.
I-as fi inteles daca nu contribuiau cu bani,sa zicem ca in Romania toti traiesc de pe azi pe maine...dar atunci isi pot oferi timpul lor ,ca bine merci nu au serviciu cu program fix ,nu au copii mici sau mai stiu ce obligatii.

Pe mama si pe mine au cazut toate,pt ca ea o ingrijeste si cand se termina banii din pensii trebuie sa trimit.
Si iarasi, banii nu sunt o problema daca repet,ar fi fost oameni de oamenie si ajutau in alt mod.

Sunt atat de nesimtiti incat stiu ca platim o femeie sa-i schimbe pampersul cat timp mama face naveta casa bunica- Bucuresti iar reactia lor este aceiasi ca a unui zid. Nu-i intereseaza sa ajute si pace buna!

Asta este realitatea : cele 2 fiice stau in apropiere de bunica,insa mama trebuie sa faca naveta cu trenul si cu autobuzul ca sa o ingrijeasca iar pe langa asta trebuie sa platim o femeie sa mai ajute cand mama pleaca acasa pt cateva zile sa ingrijeasca si de gospodaria ei si de tatal meu vitreg care are dementa senila* si trebuie si dansul supravegheat.
Si toate astea,in conditiile in care cele 2 ar ajunge la bunica in 15 min.

Tu iti dai seama?

Nu-i vorba de subiectivism,nu am spus multe pe forum pt ca deranjeaza sa spui atatea intimitati si lucruri murdare.
Dar daca tu tii neaparat sa le auzi... nu-i bai!

Eu atata zic,nu ma acuza pe mine de subiectivism pt ca nici tu nu ma cunosti si iti faci pacate degeaba.
Dar nu cred ca asta reprezinta vreun impediment* la tine sa judeci oameni necunoscuti...
Quod Erat Demonstrandum.



P.S. *= Bolduirea mea.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 03.02.2018 at 04:39:50.
Reply With Quote