Subiect: Barbatii
View Single Post
  #269  
Vechi 30.05.2013, 18:22:26
Florin_cj Florin_cj is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.04.2013
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 65
Implicit

A
Citat:
În prealabil postat de Andra_07 Vezi mesajul
Cred ca stiti exact la ce ma refer si nu are rost sa ne ascundem dupa deget. In general, barbatii cauta oportunitati de aventura. Nu toti, intr-adevar. Iar cei care nu cauta, in procentaj foarte mare sunt barbati pentru care femeile nu s-ar deranja sa inceapa o repriza de avansuri. E simplu sa spui "Nu mi-as insela niciodata sotia", daca nicio femeie nu te abordeaza.

Barbatii cu adevarat fideli sunt cei care arata bine, au bani, au functii inalte si sunt provocati din toate directiile de domnisoare tentante, dornice sa dea o tura cu masina lor de lux. Da, intr-adevar, cand refuzi femei apetisante pentru ca esti fidel sotiei, te poti considera cu adevarat fidel.

Daca ar fi totul asa ideal cum spuneti, atunci de ce o gramada de parliti care s-au dat fideli o viata intreaga, cand i-a abordat o femeie cu moravuri usoare au cedat spunand "Ea s-a dat la mine, m-a cautat non stop si am cedat, n-am avut ce face".

Situatia e diferita intre barbati si femei. Femeile sunt obisnuite de cand ajung la pubertate sa fie abordate de diversi cu tot felul de propuneri. Primesc complimente mereu si avansurile curg pana dupa 30 de ani. Prin urmare au timp sa se obisnuiasca cu aceste flirturi si sa devina imune la ele.

La barbati e ceva distinct. Ei sunt cei care incep acest joc. In momentul cand sunt ei cei abordati, ii cam ia de cap situatia.

Asta e parerea mea.

In cele mai multe cazuri pentru barbati "Fidelitatea este lipsa oportunitatilor favorabile".


Frumos ai mai scris,

Eu caut fidelitatea de opt ani! Prilej cu care am avut multe prietene, prietene fara sarutari! Am stat chiar de martor, vazandu-le desfranarea! Am fost tinut ca un soi de gay, care saracul nu arata urat, dar e cam blegut! Nu o sa spun ca le-am pierdut, dar vreau sa spun ca aceste prietene aveau o relatie de cativa ani si le-am vazut cu ochii mei cum se desfraneaza! Nu stiu daca pana la pat, dar tot infidelitate si desfranare e!
De atunci nu mai am prietena femeie, caut pe cineva care sa accepte statutul de iubita!
Maturitatea nu m-a satisfacut, o femeie de peste treizeci de ani s-a dovedit la fel de imatura precum una de douazeci si unu. Pentru ia sarutul era o joaca, nu vreau sa ma gandesc ce erau altele!
Vreau doar sa amintesc ca infidelitatea este cel mai mare pacat premergator priacurviei! Eu am fost ferit de unele ca si acelea care aveau o relatie, petntru insusi faptul ca aveau o relatie si nu puteam sa le vad mai mult decat prietene, acum nu as putea nici atat, dar caut fidelitatea cu adevarat si nu o gasesc de opt ani. Nu cred ca doar barbatii sunt asa cum spui tu, daca sunt altfel, sunt considerati blegi sau posesivi, cred ca toti avem o problema cu fidelitatea!
Iata ca prima mea prietena (iubita daca vreti) m-a parasit si s-a facut prietena (iubita) prietenului meu cel mai bun, pentru scurt timp, insa suficient cat sa ii pot ignora pe amandoi. Ultima mi-a spus ca vrea sa ramanem prieteni si sa privesc totul ca pe o joaca, apoi a cerut sa fie libera! Asta stie oricine ca isi cauta pe altcineva, nu este ceva nou! Daca o femeie cere o pauza sau libertate, cauta altceva sau mai bine zis pe altcineva!
Atunci cand a cerut sa fim prieteni, m-am gandit la asta si la asta ma gandesc si acum:
(Iacov 4:4.) Suflete prea curvare! Nu stiti ca prietenia lumii este vrajmasie cu Dumnezeu? Asa ca cine vrea sa fie prieten cu lumea

Last edited by Florin_cj; 30.05.2013 at 18:25:24.
Reply With Quote