View Single Post
  #8  
Vechi 12.08.2010, 14:29:57
luciamanta luciamanta is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.08.2008
Mesaje: 52
Implicit raspuns

Citat:
În prealabil postat de adrian010155 Vezi mesajul
Omul este singur numai sub aspectul irepetabilitatii sale. In rest, omul nu este singur niciodata pentru ca interactioneaza cu alti oameni in mod inevitabil, pe cai vizibile sau tainice si, in primul rand cu Dumnezeu. Faptul ca interactiunea cu oamenii nu aduce uneori bucurie, fericire, echilibru, incredere etc., este cu totul altceva. Ideea de singuratate este falsa si poate produce depresii. Stiind ca "Omul este energia divina in forma materiala" nu ai cum sa gandesti la singuratate.
In alta ordine de idei, incearca sa pui un punct, ceva, intre lucia si manta.
Am solicitat ajutor celor care administreaza site-ul pentru a putea schimba numele de logare. Stiu sa modific parola, dar numele de logare, nu. Mentionez ca numele meu este: Manta Mihaela Lucia. Este bine ca din cand in cand, sa impartasim unii altora, framantarile, intrebarile, gandurile... Eu cred ca omul ajunge singur, atunci cand se intraineaza de Dumnezeu, atuci cand rupe comuniunea cu Dumnezeu. Si ma gandesc uneori la cei de langa miner si la caderea lui Adam din Rai. Si mai vad in jurul meu, ca oamenii se instraineaza de ei insisi.
Reply With Quote