View Single Post
  #4  
Vechi 20.04.2012, 09:28:07
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

Eu zic in primul , sa lasi la o parte toate acele "mituri" care zic ca daca nu ai o prietena la varsta adolescentei nu ai o viata frumoasa... ; sau ca daca nu ai o prietena la varsta adolescentei nu o sa-ti dispara acneea de pe fata :)) (eu , prima data cand am auzit asta, am ramas uimit de afirmatie si nici nu stiam cum sa reactionez)
Si stiu , e insuparator cand ii vezi pe ceilalti "distrandu-se" , si tu esti singur - asa e prima data. Si eu imi puneam semne de intrebare in legatura cu subiectul asta inainte ... insa cu timpul mi-am dat seama ca nu e o mare realizare sa iti faci prietena , pentru ca te poti distra si singur : poti sa faci un sport , poti sa te plimbi cu prietenii ; iar in cazul in care esti o persoana mai putin sociabila : poti sa iti gasesti o activitate ca desenul , cantatul la un instrument , sa citesti etc. In plus ai doar 16 ani si esti inca la liceu - iar daca tu vrei de acum prietena.. la facultate ce o sa faci cand o sa ai 22-23 de ani ?
Iar baietii de varsta ta , isi fac prietene doar pentru placere si nu pentru ca le iubesc ... isi fac prietene doar pentru vor sa le pipaie si sa le simta trupul in bratele lor , atata tot. In plus, multi baieti se cupleaza doar pentru a fi putin mai presus de ceilalti (si poate de aceea tu te simti marginalizat)
Asadar , eu spun sa mai astepti si sa ai multa rabdare.
Reply With Quote