View Single Post
  #26  
Vechi 13.07.2012, 17:46:26
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iRoDiOn Vezi mesajul
Da, am dat un singur exemplu. Majoritatea institutilor SUA, au desecretizat sute de documente care care atestat existenta acestor fiinte venite din Univers.
Exista poze cu navete, cu extraterestii... chiar puterea SUA a comunicat cu astfel de fiinte, precum ei afirma.
Nu stiu care sunt sursele tale "de informare" dar sunt slabute. Nu exista nici un comunicat si nici o dovada. Mai nult daca vrei iti dau eu comunicatul Casai Albe si al Nasa care spun ca nu exista nici o dovada a unei inteligenteextratereste. Cu toate astea au alocata surse de cercetare si descoperire a existentei unei inteligente extraterestre.
Citat:
În prealabil postat de iRoDiOn Vezi mesajul
Apoi, imi este greu sa cred ca numai noi, Terra, este singura planet locuita din Univers.. sunt mii de planete cu viata pe ele..
Pe ce te bazezi ca ai viata mii de planete? Ai fost recent in vizita? Ca la fel de credibile sunt persoanele care sustin intalnirea cu "civilizatiile superioare" ca si cei care au "vizitat" alte planete. Si ghici, ce? Sunt destui dintr-astia.
Si de ce ti-e atat de greu sa crezi ca Pamantul e singura planeta cu viata? Exiata 2 variante:
1. Crearea universului de Dumnezeu. Si daca e asa a facut viata doar pe Pamant.
2. Evolutia? Stii care e probabilitatea ca atomii respectivi sa se uneasca si sa creeze o celula vie? Practic zero. Si daca s-ar fi format, cum crezi ca ar fi evoluat pana la inteligeta? Si daca ar fi evoluat pana la inteligenta de ce au extraterestii "descoperiti" tot forma umanoida? E mai simplu sa crezi asta?

Citat:
În prealabil postat de iRoDiOn Vezi mesajul
Sfinte moaste? bine.. inafara de mirosul placut, care este diferenta dintre ele si alte oase? ..
Nu crezi ca era bine sa te informezi inainte de da cu parul?

Citat:
În prealabil postat de iRoDiOn Vezi mesajul
Atunci daca fantomele exista, inseamna ca nu exista rai si iad? de ce aceste suflete nu se duc in fericirea vesnica sau in chinul vesnic..
Daca...si cu parca


Citat:
În prealabil postat de iRoDiOn Vezi mesajul
Da, la Shambala de exemplu.. porti energetice.. sau campuri energetice cum sunt in Muntii Bucegi sau la Sarmisegetuza
Poate ati citit, sau ati auzit , ca se presupune ca exista o lume ascunsa chiar in interiorul pamantului...
Se presupune. Cat de exacte sunt toate sursele astea.

Citat:
În prealabil postat de iRoDiOn Vezi mesajul
De ce nu se invata la scoala? pai nu stiu.. au interesul ca omenirea sa fie prost pregatita (asa cum papa detine toate secretele lumii, pe cand noi stim ce vrea el sa stim) ca s-o maniuleze..
Omeniriea se prostste si fara ajutorul altora. Asta ar fi cumlea sa se invete la scoala teoria conspiratiei si fantasmagoriile unora.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote