View Single Post
  #30  
Vechi 10.03.2013, 10:25:52
Ionut GG. Ionut GG. is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2012
Locație: Roman
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Implicit

Citat:
În prealabil postat de rainrainbow Vezi mesajul
deci am intuit bine.
dar cei caldicei nu se vor invrednici niciodata de o asemenea cununa.mucenicia e pt cei extrem de credinciosi.nu poti avertiza oamenii generatiei noastre care ne considera nebuni si se incapataneaza sa nu creada,nici daca vad la stiri.preotii sunt apostolii care si indruma turma.e datoria lor si se pare ca nici ei nu deschid gura de frica.noi trebuie sa ne pazim singuri,noi doar cu Dumnezeu,ca ajutor omenesc nu gasesti.
cum sa ramana crestinii autentici in societate daca inainte de antihrist cred,va veni razboiul mondial si ii va matura pe toti,aproape pe toti oamenii,ca e crestin sau nu.supravietuitorii vor fi in pesteri.si alta proorocie "am vazut militari care cautau prin pesteri",dar Dumnezeu tot ne va purta de grija.antihrist stie unde esti,e spirit,dar n are putere incat sa l invinga pe Dumnezeu,ca altfel n ar mai ramane unu in viata.
Nu, Scriptura spune ca din cei calduti, care vor ramane in urma multi vor fi ucisi pentru ca nu vor lua semnul fiarei, nici nu se vor inchina icoanei fiarei, va fi o mare prigonire a crestinilor.
Vezi, Dumnezeu in mare mila si rabdarea Sa, le da o sansa celor care pazesc poruncile, dar nu au o iubire adevarata de Dumnezeu, din inima, curata, nici nu au o relatie apropiata cu Hristos, le da sansa sa aleaga o data pentru totdeauna pe Dumnezeu si semnul sau sau pe diavol si minciunile lui.
Reply With Quote