View Single Post
  #860  
Vechi 10.02.2015, 14:16:12
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Scurt!

Toata povestea asta semi-deliranta cu cipul, microcipul, cardu', etc, etc., are un singur raspuns, conform Scripturii si bunului-simt: nu exista fapta in absent/inaintea faptuitorului. Presupusa pecetluire cu...nu stiu ce, nu este pe rol, pentru simplul motiv ca nenea ala rau nu a aparut inca pe scena.
Cine nu intelege asta, e un mistic speriat de bombe.
BTW, exista undeva (mi-e lene sa caut acum) un parinte care a explicat clar ca pecetluirea este un soi de anti-mirungere. Si este logic. Daca Anti mimeaza pe Mesia, normal ca va inversa "in oglinda" tot ce tine de Domnul.
Tehnologia nu are prestigiu mistic. De un cip se stie ca e facut de om. De o ungere rituala insa se stie ca vine de Sus...sau de Jos.
Q. E. D.

P. S. Cine refuza Scriptura si, mai mult, logica, e doar o fiinta aglutinata sub steaguri dubioase...pe care steaguri numai Crucea nu e. Cel putin Crucea pe care o stim si o cinstim noi.
P. P. S. Am observat ca cipofobii sunt mai mult femei (cum altfel?)...ar fi sinistru, mai mult: blasfemic, sa intre fiintele astea emotiv-fixiste in altar ca preotese, cum ar vrea unele descreierate si fortele din spatele lor, din "partea veche" a eurouniunii neosovietice. Bleah!

Last edited by Barsaumas; 10.02.2015 at 14:31:23.
Reply With Quote