View Single Post
  #78  
Vechi 28.02.2017, 00:28:42
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flying Vezi mesajul
Rar mi-a fost dat sa vad atata nesimtire...E destul de paradoxal sa vorbeasca de incultura tocmai un reprezentant ales al ei.
pai nu are cum sa fie paradoxal daca sunteti atat de sigur ca-s incult, intelegeti paradoxul?

Citat:
Pai dumneata de ce nu te duci la altii ? De ce tii neaparat sa reformezi BOR daca nu-ti place nimic de pe acolo si daca si asa crezi ca daca ar fi mai destepti si mai bogati, oamenii ar parasi-o oricum ? De ce nu te duci la catolici ca aia sunt si mai subtirei si canta si melodiile lui Elvis la Protv.

Mie mi se pare ca dumneata nu-ti place la biserica si vrei sa le strici si placerea altora. :)
sigur, se poate spune si asa, dar nu faptul ca acel preot catolic canta din elvis este important pentru mine, important este faptul ca stia sa se bucure de viata, bucurandu-i si pe oameni in acelasi timp. demonstreaza ca biserica catolica este aproape de oameni si ca oamenii isi pot pune nadejdea in ea. dovedeste ca nu-s prinsi in niste dogme si invataturi care nu se mai regasesc in societatea de astazi.

du-te dta la altii, daca as avea la fel de multa invatatura teologica precum musiu flying de mai sus as zice ca asta e nesimtire, dar io-s mai din topor asa si pentru ca nu pot sa te injur aici o las fara replica.

e usor sa combateti ce scriu, dar ganditi-va cate babe asculta si inteleg cu adevarat predicile, ganditi-va cati dintre cei care intra in bisericile noastre o fac cu sufletele curate si nu din ipocrizie. in urma cu multi ani treceam printr-o perioada grea si mi-era rusine sa ma rog pentru bani. ce mi-a zis o colega m-a facut praf, cica in "painea noastra cea de toate zilele" e vorba si de bani... o fi, dar si acum mi-ar fi rusine sa-I cer daca as mai fi in lipsuri.
Reply With Quote