View Single Post
  #453  
Vechi 03.04.2011, 11:04:32
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Citat:
În prealabil postat de coralina Vezi mesajul
Ce-mi place mie ca nu poti posta 2 randuri cu o parere asupra unui subiect, ca si sar cativa co-forumisti dornici sa te psihoanalizeze.

Oarecum offtopic: situatia femeii in lume (asadar nu in biserica) in raport cu barbatul este, zic eu, destul de clara. In India doar fetitele sunt abandonate (in cel mai bun caz) sau omorate in fasa pentru ca sunt povara familiei, daca vrei sa adopti un copil din China (Asia in general) capeti doar o fetita, numai ele sunt "de dat", nu auzi niciodata de barbati traficati ci doar de femei traficate, femeile sunt circumcise pentru a nu simti placere iar nu barbatii, o femeie va primi un salariu inferior celui retribuit unui barbat pe aceeasi functie (din motive care mie imi sunt necunoscute), etc. In conditiile astea nu inteleg de ce se mira lumea ca au aparut numeroase organizatii de emancipare a femeii.

Din nefericire ai dreptate...Aceasta este atitudinea generala a unei parti din forumisti...Nu stiu dialoga decat sarind asupra celui ce a "indraznit" sa-si exprime opinia...Posibil sa creada ei ca astfel se "desavarsesc"....
Reply With Quote