View Single Post
  #6  
Vechi 19.11.2011, 20:56:07
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Darkanian Vezi mesajul
Nu stiu exact daca s-a inteles pana acuma, despre ce vorbesc. Nu stiu deloc daca s-a inteles miezul acestei probleme.

Uite o problema mult diferita. Eu nu am zis ca eram invidios, sau gelos ca o aducea pe aia mereu acasa, ci de faptul ca ajunsesem sa fim vorbiti pe strada unde locuiesc, si ca nu era ceva normal, sa o aduca pe aia in fiecare zi acasa. Tata i-a interzis fratelui meu sa o mai aduca acasa si sa nu se mai vada cu ea dintr-un singur motiv. El a lipsit 2 zile de acasa ( cand muncea ca taximetrist ) si a dormit la fata aceea care avea numai 16 ani. Masa lu aia nu ia placut deloc lu tata, ca a acceptat asa ceva. Nu am zis ca sunt gelos sau invidios.

Problema cu fratele meu , este greu de inteles. Nu stiu este foarte mult de vorbit, ca sa se inteleaga. Daca e cineva din Braila, sa ma contacteze la privat sa ne intalnim ca sa putem vorbi fata in fata, ca doar asa se poate intelege.

Mai este problema cu prietena mea. Care plange, nu doarme noaptea, ca nu este deloc corect ceea ce face parinti mei, si fratele meu. Ea doar viseaza ca poate avea un viitor cu mine, poate sa fie cu mine si dupa facultate, dar ea crede ca dupa ce voi pleca eu la facultate, fratele meu o va aduce pe aceea acasa si pe langa asta am aflat acum cateva zile, ca fratele meu a facut ceva cu fata aceea si sunt niste sanse sa nu ii fi venit musafiri. Este groaznica situatia la mine , nu stiu deloc ce se poate face. Asa cum am mai spus , este foarte foarte mult de spus.

vrei sa te duci la facultate???? aha... zici e ca e posibil sa apara copii??? e groasa treaba....
sa nu cumva sa faca avort ca vor fi pedepsiti amandoi aspru.... daca ei se iubesc cu adevarat si se potrivesc, atunci sa ramana impreuna.... zici ca a ramas doua zile la ea acasa??? si tatal tau s-a suparat... pai are 20 de ani, nu mai e un copil... eu la 20 de ani lucram din greu... imi intretineam familia..... parintii mei nu mi-au impus asa ceva niciodata..... eu zic sa nu te mai bagi... el e mai mare..... daca vor sa fie impreuna si se iubesc e mare pacat sa desparti doi oameni care se iubesc..... nu stiu de ce se implica atat prietena ta..... e familia ta, nu ar trebui sa se bage.... doar nu sunteti casatoriti... si daca a-ti fi, tot nu ar fi bine sa se bage... pana la urma fiecare are viata lui..... daca el vine maine si iti impune sa te desparti de prietena ta pentru ca nu se intelege cu prietena lui, ce ai zice??? te-ai desparti de ea????
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote