View Single Post
  #10  
Vechi 19.11.2011, 21:23:08
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Darkanian Vezi mesajul
Eu cu prietena mea ma intalnesc din clasa a 9a. Eu atunci avea 14 ani, ea 15 ani. Este diferenta mare. Fratele meu se vede cu asta cand el avea 20 de ani , iar asta a lui 15 ani.
nu conteaza, a ta era mult mai mica..... deci esti mai pacatos pentru ca ai facut o fata mai mica sa te iubeasca si implicit o iubeai... asa e logic..... dar ce e logic nu e si corect mereu..... in iubire, varsta nu e importanta.... dar dac iti zicea fratele tau sa o parasesti ca avea 15 ani si ca era mai mare ca tine, o paraseai???? nu cred..... si nu mi-ai raspuns la intrebarea cealalta... daca maine vine fratele tau si iti impune sa o parasesti pentru ca nu se intelege cu iubita ta, o sa o parasesti??? si sa nu te mai iei dupa gura lumii.... ziceai ca lumea vorbea de familia ta pe strada... gura lumii nici pamantul nu o astupa... si Iisus a fost batjocorit de altii, dar nu le-a dat atentie..... atatia sfinti au fost denigrati, dar nu s-au lepadat de IIsus.....
daca maine vecina ta de peste drum vine si inventeaza ceva de prietena ta, sunt sigur ca a doua zi te desparti de ea......
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote