View Single Post
  #1217  
Vechi 06.07.2016, 15:17:51
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Aici nu sunt de acord.
În Israel, în Egipt, în zonele acelea, unde a umblat Domnul, Apostolii, Mucenicii, Sfinții Părinți, nu era caniculă?
Încă mai mare caniculă.
Chiar ca nu stiu. Dar banuiesc ca pe vremea Mantuitorului nu mergeau femeile cu sanii la vedere purtand intentionat sutien cu un numar mai mic
ca sa le iasa in evidenta, si pantaloni foarte scurti mulati pe fund.

Apoi nu numai ele sunt devina. Si canicula contribuie.Intr-o jungla de astfalt
numai datorita caldurii inmagazinate si radiante a astfaltului temperaturile cresc foarte mult.Pai pe canicula la nivelul astfaltului ai 60 de grade.

Citat:
Fetele/femeile care umblă așa, păcătuiesc cumplit, smintind pe cei mai mici decât ele, adică pe cei slabi de suflet, nevindecați, împătimiți de neputințe și căderi.
Mai sa stii ca in caz de canicula chiar nu ai ce face.Ca este prea cald sa suporti ceva gros pe tine.

Citat:
Înseamnă că ești bolnav. De desfrânare.
Oi fii.
Citat:
Domnul zice: "CEL ce a poftit în inima lui, a săvârșit adulter cu ea", dar nu înseamnă că trebuie să fim așa și să desfrânăm...
Aha, pe asta ma bazez si eu.
Citat:
Nu toate au același lucru?
Au același trup, aceleași buze, picioare.
Și-atunci cum să nu le dorești pe ale femeii tale, cu care împreună vă mântuiți unul pe altul ? E poarta ta spre Ceruri. Cum să dorești altceva ? E cea care stinge poftele tale și minciunile minții tale le alungă cu dragostea ei, cu felul ei unic de-a fi și a te iubi.
eu cu Psalmistul David si cu Solomon avem acelasi probleme.

Citat:
Să te vindeci frățiorul meu, neîntârziat și nu mai sminti cu "automatisme" din astea demonice, că nu sunt bune. Sfințește-te.
Daca eu iti bag sub nas o pereche de sani vrei sa vezi cum iti activezi acel
automatism ? Bre vine direct din ADN si face parte din instinctul de reproducere.
Daca tu incepi sa-ti imaginezi felurite chesti de abia atunci intrii in zona cu dracusori.

De aceea eu cred ca de fapt de multe ori noi dam vina pe draci cand de fapt noi suntem devina.
Reply With Quote