View Single Post
  #168  
Vechi 01.09.2010, 12:14:23
lilisor_an lilisor_an is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.09.2010
Mesaje: 2
Implicit re

Citat:
În prealabil postat de jonzy30 Vezi mesajul
Ma poate lamuri si pe mine ce insemana desfranarea in casatorie? De asemenea ii rog pe cei casatoriti sa-mi raspunda din propria experienta practica cum se impaca faptul ca orice metoda anticonceptionala este pacat (inclusiv " grija" practicata din antichitate )cu realitatea din casnicie si cu viata de zi cu zi a fiecaruia dintre noi
Sa nu ma intelegeti gresit si sa nu ma judecati prea aspru sunt impotriva metodelor anticonceptionale dar e destul de greu cred sa-i spui sotului tau : avem doua variante abstinenta sau copii
multumesc!
buna imi cer scuze de deranj.in primul rand nu te judeca nimeni pentru ca daca am face acest lucru ne-am lua drept de judecatori drept pe care il are doar ISUS HRISTOS,FIUL PREA IUBIT SI SCUMP AL LUI DUMNEZEU.Biblia spune;nu judeca si nu vei fi judecat.in al doilea rand nu cred (asta e parerea mea)ca e ceva rau daca folosesti anticonceptionale.cred ca daca DUMNEZEU vrea tu si sotul tau o sa aveti un copil la momentul potrivit.avand in vedere ca sunteti oameni credinciosi ati putea posti amandoi si sa va rugati ca DUMNEZEU sa va intareasca si dragostea voastra sa sporeasca tot mai mult cu fiecare zi.caci fara dragoste nimic nu e posibil.o zi buna iti doresc.
Reply With Quote