View Single Post
  #3  
Vechi 17.10.2009, 22:17:18
lavinia40 lavinia40 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.09.2009
Locație: Bacau
Religia: Ortodox
Mesaje: 252
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan_strainul Vezi mesajul
Prea iubita sora in DOMNUL IISU cuvintele MINTUITORULUIdin BIBLIE spune rugativa ne INCETAT CA SA NU CADETI IN ISPITA iar Sf. Ap. Pavel spune de cIt sa insir vorbe multe greu de inteles de uni incepatori pe calea mintuiri prin rgaciune mai bine putine si ne invata rugaciunea minti spunInd ca aceasta este usoar de zis si de memorat si de cei ne stiutori de carte si citez<< DOAMNE IISUSE HRISTOASE FIUL LUI DUMNEZEU MILUIESTENE PE NOI PACATOSI (SAU MILUIESTEMA PE MINE PACATOSU) si aceasta sa o zica omul in toata clipa cit traieste pe acest pamInt ca omul se poate ruga cu mintea adic a ( Inchidete in camara sufletului tau si la lucru cu miinile si la lucrul tau cu ochi si roagal pe DUMNEZEU DIN ADINCUL IMIMI TALE SI EL FINTUL ITI RASPUNDE . vezi ca MINTUITORUL ne da pillda de urmat ca el se ruga si pe crue rastignit pentru cei ce lau chinuit si lau rastignit ZICIND IARTAI PARINTE CA NU STIU CE FAC si zice EL rugativa unul pentru altul ,si va iubiti uni pe alti pre cum si eu vam iubt pe voi pentru ca vedeti am rabdat rastignire si ocarile celor ce vau ocarIt pe voi eu leam luat asupra mea .
Iar noi cind ne rugam si zicem TATAL nostr care esti in ceruri si ne iarta noua pre cum si noi iertam gresitilor nostr ,oare ce cerem noi sarmani de la DUMNEZEU nu aceiasi osInda cu care si noi osIndim pe cei ce ne gresec noua ,ba da dar putini inteleg ce cer ca multi se roaga numai cu gura si cu inima si cu mintea sint afara de trup in lume cautind deunde vor mai aduna ceva bani si averi ei sint legati de lumea aceasta si de averile lor nu de DUMNEZEU sa se roage cu toata inima si din tot sufletul lor si vs sp&ugrave;n din scrierile sfintilor ca vazduhului ei se roaga nu lui DUMNEZEU mult invtatrua este in Sfinta Biblie si multa talmacire este in scrierile sfintilor eu am aflat multa invatatura din cartea vieti Sfintului si Sfintitului SERAFIM DEC LA SAROH PE CARE IL ROG SA SE ROAGE PENTU MINE SI PENTRU TOT POPORUL CE VETUIESTE PE INTREAGA SUPRAFATA A PAMINTULUI CA A CAPATAT MULTA TRECERE INAINTEA PREA SFINTEI NASCTOARE DE DUMNEZEU .
Iertatima daca mam Intins cu multa vorbirea mea si rugativa si voi pentru mine ca si eu va omenesc in rugaciunile mele in tot timpu amin amin amin : Slava Tatalui si Fiului si SfIntului Duh acun si pururea si in veciu veciului amin .: Bine cuvInteaza Doamne pe Parinti nostri Duhovnici si pe Inalt Preasfintitul Parintele Episcopul nostru T I M O T E I
Episcopul Spaniei Si al Portugaliei si pentru rugacunile lor ne iarta si pe noi pacatosi si smeriti si nevrednici robi tai ami amin amin ++++++++++++
Draga crestine, Doamne-Ajuta!
Uneori vreau sa gasesc o explicatie mai pragmatica..fara suparare..
Domnul sa va daruiasca liniste sufleteasca si multa sanatate!
Reply With Quote