View Single Post
  #34  
Vechi 13.07.2016, 21:23:44
dumitrucelmare2000 dumitrucelmare2000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.03.2007
Mesaje: 101
Implicit O intamplare legata de Parintele Arsenie Boca

In vara anului trecut am primit cadou de la cineva un acatist al Parintelui Arsenie Boca. Tot in acea perioada sotia mea mi-a spus ca ar dori se mearga la mare. Parintii ei locuiesc in zona litoralului iar noi lucram in Maramures. Vorbisem cu sefa si imi spusese ca ne dorim lucrul acesta si raspunsul a fost ca mai sunt plecati si alti colegi si cand se va putea o sa ne dea o saptmana de concediu. Nu stateam prea bine nici cu banii si drumul era destul de lung. Sotia avea si un frate bolnav de ciroza hepatica pe care il mai vizitasem cand fusesem acolo. Nu eram hotarat daca sa ma duc sau nu asa ca am inceput sa citesc acel acatist al parintelui Arsenie Boca. Pana la urma am primit vestea ca vom avea o saptamana de concediu in a doua jumatate a lunii august si am hotarat sa ne ducem. Nu-mi ardea neaparat de mare dar m-am gandit ca socrii sunt batrani, cumnatul e bolnav.
Luni a fost prima noastra zi de concediu iar marti am dorit sa-l vedem pe acel cumnat si am avut chiar prilejul sa-l ducem cu masina pana in satul in care locuia (la vre-o 20 de km de Mangalia).
Miercuri ne-a sunat sotia lui daca putem sa-l luam si sa-l ducem cu masina la spital ca se simte rau, lucru pe care l-am si facut, iar miercuri seara la spitalul de urgenta din Mangalia acel cumnat avea sa plece dintre noi.
Sa fie oare o miunune a parintelui Arsenie Boca?
Reply With Quote