View Single Post
  #4  
Vechi 24.02.2011, 06:24:00
Grabriella Grabriella is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.05.2009
Locație: Cluj
Religia: Ortodox
Mesaje: 288
Implicit l

http://www.harrdelos.com/2010/05/la-...zeu-maica.html

"Schimbarea a intervenit în viața mea în momentul în care n-am mai putut trăi fără sens. Nu puteam nici să trăiesc și nici să mor, adică să mă sinucid fără sens. Atunci, am acceptat existența lui Dumnezeu și I-am cerut să dea sens vieții mele. Restul făceam rost și fără El! Și când mi-a dat sensul vieții am intrat în Bucuria Lui și în Dragostea Lui și ele, Bucuria și Dragostea, m-au trimis să slujesc durea celor care încă se întreabă ce sens are viața, ce sens are suferința?
Iată-mă, așadar, cu voi, lângă voi, dar mai ales cu Domnul, Care este cu voi și de la care învăț mereu cu uimire și recunoștință, cât de mare este mila Lui, cât de mult ne respectă libertatea și câți oameni minunați se ascund în cotloanele întunecate ale acestei lumi chinuită de o civilizație a morții.
Eu vă iubesc și doresc să fiu lângă voi în căderile voastre, ca să transformați această cădere în loc de întâlnire cu Dumnezeu și să nu deveniți pesimiști, ci optimiști. Cu El veți învăța să nu vă mai puneți încredere nici în voi și nici în oameni, ci în Dumnezeu, Care este cu noi și vrea să fie în noi, în fiecare dintre noi. Atunci veți descoperi misterul vieții care este Bucuria de a fi. Doar că, acum, avem nevoie să intrăm pe calea cea strâmtă a Poruncilor Lui și să învățăm să ne purtăm crucea prin care urcăm în Împărăția Bucuriei!”

Maica Siluana
Reply With Quote