Subiect: un preot grec
View Single Post
  #8  
Vechi 15.02.2021, 15:55:57
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
.....


Iar ai început? Înjuri de mamă, ameninți cu bătaia, cu ghioaga, ocărăsti călcând în picioare credința altor ortodocși pe care îi faci sectanți! Chemi la luptă și vrei să-i excluzi de pe forum și din ortodoxie și vrei să te lauzi cum ai ”luptat” tu cu sectele!

Confunzi grav și încurci borcanele! Te dovedești de huligan! Văd că lupți cu ortodocșii!

Nu toți sunt la fel de puturoși ca tine ci unii pot citi ce recomandă Moroco.

Dacă tu nu vrei sau nu poți atunci nu citi tu și lasa-i pe alții să citească și să spună și ei ce cred, nu tu, să spună fiecare dacă e adevărat ce au citit! Cine te crezi să interzici altora să folosească netul?

Nu pricepi că cele 7 Trâmbițe Apocaliptice sunt creștin-ortodocși din BOR, români cu viață duhovnicească de credință exemplară?

Ce tot învârți marota sectelor? Nu pricepi că sectele și sectanții nu fac parte din BOR și nu sunt ortodocși din BOR? Trâmbițele toate au fost credincioși din BOR! Prin Trambițe a scris Hristos în inima poporului mesajele Sale!

Dacă tu nu crezi și nu vrei să crezi de ce nu lași pe alții să citească și să se lămurească? Ti-e frică să nu cumva să găsească ortodoxul de rând Adevărul? De ce ți-e frică @gpalama? Ce babilon și scaunele cărui ighemon se dărâmă dacă citești?

Și eu vă recomand să cititi tot ce găsiti ca mesaj de la Dumnezeu și să aveți discernământ!

Un om normal la cap, un ortodox citește și se lămurește și nu amenință, nu lovește cu ciomagul, nu înjură de mamă și nu confundă ortodocșii cu sectarii sau cu ereticii sau cu sataniștii și mai ales nu exclude pe nimeni și nu practică tupeul și cenzura ca argument suprem!

Chiar și preotul călugăr din film ne învață să credem ceva similar cu ce spune Hristos prin cele 7 trâmbițe Apocaliptice, fiecare dintre ei un ortodox-călugăr-înger exemplar cu viața ortodoxă și cu martirajul!

Dă-i pace la Moroco! Nu i te mai adresa lui neștiind cu cine vorbești! El știe ce spune pe când tu ești pe invers și verși otravă ”ortodoxă”! Am intrat pe linkul din semnătură și am văzut cine este. Problema e că nu-l crede nimeni. Mie mi-e simpatic! I-ai vizualizat pilulele de pe youtube? E clar ortodox! Numai tâmpiții ar susține că Moroco nu e ortodox!
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”

Last edited by Petru7; 15.02.2021 at 16:38:15.
Reply With Quote