View Single Post
  #6  
Vechi 02.02.2009, 13:52:41
ionell ionell is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2008
Locație: suceava
Mesaje: 14
Lightbulb completare

Revin cu o adaugare, dupa ce am citit de la aceasta adresa http://apologeticum.wordpress.com/20...st-contra-666/ acel studiu teologic si tehnic din care, daca fac un rezumat scurt, realizatorii acestui studiu au dorit sa evidentieze faptul ca prin intermediul acestor cipuri vom putea fi monitorizati, urmariti..acestea vor oferi informatii personale ale noastre, vor fi ca un fel de umbra a noastra, prin care putem fi etichetati!

In primul rand, daca nu sunt un infractor, nu vad ce e rau in asta...mai degraba as zice ca este un lucru bun, ar putea fi o metoda de a descoperi mai usor unii infractori, de a-i monitoriza, deci ar putea sa scada si fenomenul infractional!

Daca va ganditi la faptul ca cineva va putea avea acces, prin intermediul acestor cipuri, la toate datele dumneavoastra, va va putea urmari sau asculta convorbirile, etc...deci va va incalca intimitatea, pentru cei care nu stiu, va spun ca ACESTE LUCRURI ERAU POSIBILE SI PANA ACUM SI SUNT IN CONTINUARE, si fara aceste cipuri...asta nu este o noutate!
Dar, pentru cei care sunt "curati": De ce va temeti ca cineva ar avea posibilitatea sa afle date confidentiale despre dumneavoastra, daca nu aveti nimic de ascuns?? va repet...era posibil si pana acum lucrul asta, numai ca multi nu-l stiau..

Prin intermediu cipurilor, este posibil sa se ajunga la crearea unei structuri mai complexe, la nivel global, probabil, mai eficiente prin care se pot verifica aceste date..

parerea mea este ca pot constitui si avantaje..
Reply With Quote