View Single Post
  #7  
Vechi 02.02.2009, 15:07:44
ionell ionell is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2008
Locație: suceava
Mesaje: 14
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
Frate, daca ai poarta inchisa la gradina, te temi ca vor intra animalele sa iti strice straturile? NU! Dar daca o deschizi, ele vor intra si vor prapadi gradina si ce ai cultivat!
Mizerie nu va intra in mancare de tii oala acoperita numai daca iei capacul!
Asa si aici, e de ajuns sa "deschizi" sau sa "descoperi" sufletul tau prin primirea acestor microcipuri, ca ele vor devasta apoi sufletul, si cand "va intra" balaurul cela mare, vei fi deja distrus, ele avand un efect extraordinar de negativ asupra inimii si a sufletului!!!
Deci mai bine previi si "iti pazesti gredina" sufletului!!! Iarta-ma!!!

Permiteti-mi sa fac o diferenta! Toata credinta noastra e inmagazinata in suflet! Sufletul nu este un lucru material! Cipul este! Este un lucru material si va contine date materiale, concrete, date personale...Deci nu vad de ce aceste microcipuri mi-ar devasta sufetul, teoretic nu e posibil asa ceva..la urma urmei nu era vorba ca nu conteaza ceea ce tine de trup, ci ceea ce tine de suflet?

Referitor la poarta inchisa si oala acoperita..nu vad rostul...
daca iti lasi sufletul deschis, intr-adevar, e ispitit de multe...sunt mult mai multe ispite ce ti-ar putea distruge sufletul decat cipurile astea..insa aici intervine intensitatea credintei si caracterul fiecaruia..eu cred ca poti sa tii si toate portile, usile si geamurile deschise si sa ramai credincios..va fi mai greu, dar e posibil!
Reply With Quote