View Single Post
  #10  
Vechi 02.02.2009, 14:21:55
ionell ionell is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2008
Locație: suceava
Mesaje: 14
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul
shtii de ce nu e bine? ca te poate oricand urmari ca pe un infractor deshi nu eshti calcandu-tzi dreptul la libertate shi demnitate, asta din punct de vedere al constitutziei, ca te poate urmari securitatea, shi politzia dupa acte, ca orice act itzi poate fi controlat... iar apoi banii shi amenzile, shi astfel in cel mai scurt timp ori vei da bir, 666 catre dreptatea shi intzelepciuniile lor, adica vei accepta shi te vei supune, ori vei suferi consecintze mai mici sau mai mari...

caci cipul va contzine shi fisha de sanatate, shi toate cele necesare, la politzie, la pompieri, la medicina, la shcoala, la facultate, la toate cele de interes din viatza ta, shi astfel vei fi cantarit cu semnul = asha ca la matematici shi asha zisa competentza a celui "deshtept" v-a triumfa
referitor la faza cu urmarirea...am scris asta ceva mai sus..si am inca o mentiune..trebuie sa intelegi conceptul de libertate...de fapt nu esti liber in totalitate..asta are presupune ca eu pot da cu parul in cap oricui...ESTI LIBER IN LIMITELE LEGII!


Acum referindu-ma la al doilea paragraf in care este pomenita fisa de sanatate si restul datelor...dau un singur exemplu: sa presupunem ca mergi cu o masina si ai accident...dupa impact esti in coma..vine ambulanta esti la spital, urmand ca medicii sa-ti administreze un tratament, daca e cazul operatie, etc...tinand cont ca sunt unele medicamente, injectii pe care anumite persoane nu le tolereaza, sunt alergice la ele, sau poate ca este important ca doctorii sa stie rapid ce boli ai mai avut, pentru a se putea asigura ca iti pot administra tratamentul/injectia fara sa faci o reactie adversa, iar tu fiind in coma nu le poti furniza nici una din aceste date, iar nici alti cunoscuti nu-s acolo sa le spuna, nu crezi ca ar fi uti si rapid ca toate aceste date sa fie stocate pe acel cip, care ti-ar putea salva viata si economisi timpul medicilor, ei nefiind nevoiti sa-ti mai faca tot felul de teste?? acum tot e deranjant sa ai fisa medicala pe cip??
Reply With Quote