View Single Post
  #127  
Vechi 01.08.2015, 03:11:39
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de delia31 Vezi mesajul
Sigur, nu, Yasmina!




:)

Lamurire

nu după măsura în care
îi citezi pe PărinČ›i
ești ortodox
ci
după măsura în care
descrierea vieČ›ii tale lăuntrice
descoperă
gândirea lor...

nu măsura în care
frecventezi biserica definește
credinČ›a ta în Hristos
ci măsura
setei de schimbare cu care
faci aceasta....

(sursa http://oameni-si-demoni.blogspot.ro/...1_archive.html)
Multumesc pt lamuriri Delia,am sa arunc un ochi pe acest blog.
Eram putin ironica cand spuneam sa vb in citate :)
Ca raspuns la postul lui Ovidiu.

Fiind un forum pt persoane civile si nu pt studenti la teologie sau fete monahale si bisericesti,nu gasesc ca este gresit sa amintim in postarile noastre si cugetari personale,framantari etc.
Desigur toate in masura bunului simt nu orice ne trece prin cap in fiecare ora...

Va asigur ca ceea ce scriu despre mine pe forum este numai a zecea parte din viata,aspectele si framantarile mele personale,chiar nu doresc sa smintesc pe nimeni,nici sa ma spovedesc pe forum, nici sa caut solutii de urmat de la oameni necunoscuti.
Imi place sa folosesc exemple la indemana,eu ,familia mea,cunoscutii pt a simplifica niste sensuri,pt a le face mai accesibile.Oamenii doresc exemplul personal,sunt curiosi,neincrezatori.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote