View Single Post
  #9  
Vechi 10.05.2009, 23:39:15
CosminPopescu's Avatar
CosminPopescu CosminPopescu is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.04.2009
Locație: Constanța
Religia: Ortodox
Mesaje: 79
Implicit

Fani71, am uitat să specifit, din pricină că ai stat prea mult în vest, unele lucruri le vezi ca fiind normale, pt. majoritaea românilor ele sunt anormale.
Uite de exemplu Biserica se bucură de o încredere foarte mare în Rusia, aceasta fiind cea mai ortodoxă țară din lume. O contribuție mare a faptului că tot mai multă lume se îndreaptă spre Iisus sunt tocmai problemele sociale și economice de acolo, lumea nu mai este interesată de a avea cât mai multe obiecte și se concentrează pe averea sufletului.
Sunt împotriva "civilizației" ce ne este impusă cu forța. Nu văd nimic bun în asta, și am vizitat câteva țări nord-vestice dar nu am adunat decât nervi, unii au văzut catedrale, arhitectură și bogăție, eu am văzut case de pariuri, cârciumi, bordele, camere de supravegheat, o nesimțire și o destrăbălare generală. Dar poate și eu sunt mai altfel, uite vara decât să merg la plajă prefer să merg la țară undeva să stau la poartă cu lumea de acolo.
__________________
[COLOR="DarkGreen"]Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, ai milă de mine, păcătosul.[/COLOR][/b][/center]
Reply With Quote