Subiect: Oastea Domnului
View Single Post
  #174  
Vechi 09.05.2011, 22:02:50
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Question

Citat:
Īn prealabil postat de ioan_strainul Vezi mesajul
Iubiti mei farti ca eu asa va numesc pe toti si daca voi ne vedeti altfel,eu sarmanul si netrbnicul si mult pacatosul si ratacitul la oastea Lui Hristos va spun ca acesti Parinti care ne suporta si ne asteapta din ratacirile noastre sa ne intoarcem Intru cutotul la Dumnezeu ACESTIA SUNT ADEVARATI LUPTATORI SI IMPLINITORI AI PORUNCI LUI HRISTOS Ei sarmani Indura ocara pentru turma lui Hristos si nu voieste sa pearda nici o oaie ci mai degraba voieste de este cu putinta sa transforme si caprele In oi Ei cu smerenie si cu dragoste cerceteaza si Indreapta pe popor pe calea MINTUIRI LUI HRISTOS ei stiu sa sufere In tacere ati vazut pe unul vorbind de rau pe frati lor SLUJITORI AI ALTARULUI LUI DUMNEZEU ''''????????? eu unul nu dar multi Lupi au Imbracat Peile oilor pe care leau jupuit de tot si umbla acum In lume cerInd ca lumea sai urmeze Insa Hristos este mai puternic si nu lasa nedescoperit minciuna lor, Adevarati pastorI cunosc turma si oile cunosc glasul cel de Dumnezeu CUVINTATOR si IL urmeaza pentru ca Duhul cel SfInt si Dumnezeiesc Lucreaza pIna la sfirsitul veacurilor, oare nu spune si fericirile cum sunt cei ce sufera pt. HRISTOS de ce vrem noi sa rastalmacim totul dupa bunul nostru plac si sa placa celor la care cersim ceva dar uitam ca spune BIBLIA nu va incredeti In fii oamenilor ca iata duh a trecut prin trinsi si nusi va mai cunoaste locul lor.
DOAMNE DUMNEZEULE DARUIESTE NOUA TUTUROR ADUCERE AMINTE DE MOARTE SI DRAGOSTEA DE TINE SI DE APROAPELE NOSTRU AMIN AMIN AMIN

S L A V I T sa fie D O M N U L AMIN IN VEACU VEACURILOR .
fi mai explicit, oare mie mi-ai scris aceasta? eu nu te-am provocat in vriun fel ci doar ti-am raspuns la salutul Oastei Domnului.oare nu esti ostasi?.
Reply With Quote