View Single Post
  #26  
Vechi 09.09.2014, 12:11:31
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Salut! Daca nu ai gasit, cred ca poti incerca la biserica spitalului Sf Ioan, de obicei nu prea e lume acolo. Nu sunt decat 1-2 blocuri in imediata apropiere, si nu cred ca vine lume multa nici chiar duminica, decat cativa bolnavi si angajati, plus inca cativa credinciosi " de-ai casei"; Eu una nu am fost niciodata duminica, doar cu alte ocazii si pricini, am vorbit de multe ori cu parintele, dar o singura data am fost la Sf Liturghie, a doua zi de Rusalii, si nu a fost lume multa. Alta biserica mai libera, sa stii ca nu am vazut; si cea din Aparatori trebuie sa fie plina pt ca sunt foarte multe blocuri in jur, ba mai mult, si cea de la spitalul Sf Luca e destul de plina, din aceleasi considerente, si Manastirea " Duminca sfintilor romani" de la intrarea in Popesti e plina duminica. Si am mai observat un aspect cam neplacut, din pacate, im bisericile mari, si acustica e cam proasta...sau cel putin asa mi s-a parut mie...am zis initial ca poate doar in cele construite mai recent, dar am observat acest aspect si la o biserica mai veche. A, si am mai fost undeva unde chiar daca e lume, nu te inghesiie nimeni pt ca e mult spatiu, dar nu e " chiar " in Bucuresti, trebuie sa mergi cu trenul: la Caraiman ( in Busteni). Cu toate astea, se poate ajunge destul de repede cu trenul, io zic ca merita drumul,sa-l faci macar o data-de 2 ori pe an, acum depinde cat iti permiti si financiar....
Reply With Quote