View Single Post
  #223  
Vechi 27.03.2008, 13:23:39
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie
Citat:
În prealabil postat de vsovi
Atributele feminitatzii nu se refera la spurcaciuni shi la desfranari ci la chipul femeii creat de Dumnezeu, la partea femeiasca...

Chipul lui Dumnezeu se desavarsheshte nu in izolare ci in duhovnicie, adica rabdand ocarile ce vin de la lume sau daca eshti in izolare de la draci shi nepasare shi lene dar rabdare intru Hristos...
Nu exista chip al femeii.

Constiinta feminina se dezvolta din cunoasterea propriilor caracteristicia anatomice la care se adauga preocuparea pentru aspect, careare un efect alienator. Parul lung de exemplu accentueaza constiinta feminina si cum ziceai tu, este plin de draci, adica atâta atât în ea cât si în barbati aprinderea trupeasca.
Domnule imi pare rau ca mereu combatzi pe langa subiect...

Chipul Femeii exista, dar nu vrei sa-l vezi, cate fecioare curate shi mironositze desavarshite in duhovnicie shi mucenitze...

Caci dupa Chipul lui Dumnezeu I-a facut parte Barbateasca shi parte Femeiasca... deci exista oricat dai dumneata adevaruri din astea ... nici nu shtiu sa le calific... observatzii de parca ar avea in spate studii shi experientza de o viatza... asha nishte adevaruri de neclintit... fii domnule serios cu adevarurile astea fataliste, ca nishte superstitzii... ca imi vine sa stau dreptzi in fatza lor shi sa bat pas de defilare...

Eu am zis, adica nu am zis ci am repetat ca un papagal dupa Hristos, ca in parul taiat sunt mii de draci, asta inseamna ca femeia daca se tunde ishi necinsteshte capul shi mai bine s-ar rade in cap, astfel ca nu parul lung atzatza ci parul taiat...

deci mereu invartoshezi Cuvantul ca sa nu fie desranare... dar daca il lashi neinvartoshat nu este desfranare shi nu dupa cum ni se pare noua ca le protejam pe femei sau pe barbati, ci dupa cum reushesc ele sa asculte de Cuvantul lui Dumnezeu...

iar aprinderea trupeasca vine din lacomie shi mandrie... cum spun sfintzii parinzti duhovnici shi din moda zilelor noastre, moda lumii, lumea... urmarea lumii duce la desfranare dar shi contra lumii tot la desfranare duce, ca noi nu trebuie sa fim contra shi nici pentru ci urmatori ai lui Hristos.

Conshtiintza feminina se dezvolta din poftele barbatului shi a barbatului din lacomia barbatului Babilonului astfel ca iata izvorul catastrofei... cele 7 patimi izvorate din tatal minciunii, maica patimii shi fiul pacatului... iar fii shi ficele lor sunt cata frunza shi iaraba sau cat nisipul oceanelor iar din fiecare fiu shi fiica sentimentala a lor, puzderie de samantza, asha ca praful de pe toba sau ca ce vrei dumneata shi fiecare inradacineaza cate un mic antihrist...??????:(
Reply With Quote