View Single Post
  #226  
Vechi 27.03.2008, 15:31:11
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie
Dar tu de unde scoti mesajele astea profetico-poetice?

Eu pot sa argumentez afirmatiile mele, de fapt ce spun sunt de obicei analize ale unor fenomene obiective.

Tu scoti niste locutiuni fara a argumenta ideile.


Când am zis ca parul lung accentueaza constiinta feminina e o explicatie a unui fenomen verificabil. Când am zis ca atâta atât pe ea cât si barbatii iarasi e ceva verificabil.
dupa ce ochi verifici?, ala plin de tina sau ala curatzit cu alifia lui Hristos, deshi ma gandesc ca e ala cu ocheanul sub forma de barna... ca tu zici ca parul lung atzata... shi mai zici sa fie lepadata conshtiintza feminina... poi nu numai femeia e ushuratica ci shi barbatul, shi ce ar trebui dupa teoriile shi solutziile tale cu barbatul care curveshte? sa-shi ia fusta, sa se fardeze, sa nu se mai uite in oglinda? cum il tratezi pe barbatul curvar? ca vad ca pe femeie o lashi fara conshtiintza shi tunsa scurt, barbateshte, barbatul poate shi el dupa tine trebuie sa nu mai aiba conshtiintza masculina? sau amandoi sa aiba conshtiintza asexuata, de vergur? Tzi-am mai zis amandoi trebuie sa aiba conshtiintza duhovniceasca, shi aia trebuie cautata, ca prin aia ishi stapanesc oamenii orice inclinatzii negative, iar daca se fac verguri pentru Hristos, atunci e mai bine decat sa curveasca sau sa devina adulterini, dar daca sunt curatzi? nu curvesc... ce sa faca in opinia ta, sa lepede ce nu e stricat?... poi numai pacatosului sa i se ia a zis Hristos iar dreptului, credinciosului, celui nepacatos, sa i se dea...


verificabil nu e asha cum cautzi dumneata, astea sunt teoriile antihristice care ishi permit sa verifice shi sa solutzioneze la altzii in batatura, stiintza pentru tot globul pamantesc shi buletine de recensamant cu cod de bare ca shi nume nou... dar Dumnezeu tzine seama de fiecare, de necazul fiecaruia, de starea respectiva, daca esti barbat un fel de canon, daca eshti femeie altfel de canon... dumneata nici macar barbatzi shi femei nu mai acceptzi sa existe pe lume?! tu creezi mishcarea vergurista? poi cine te opreshte sa te faci vergur daca asha consideri... e foarte bine, dar eventual pentru Hristos... shi nu fac mishto, ca decat sa ajunga cineva in iad pentru un ochi sau pentru altceva mai bine se roaga sa-i ia Dumnezeu puterea din ele, dar shi din entuziasmul mandriei cascatului pacatului... ca mai tozi suntem cascatzi la pacate dar mandrii nevoie mare...

ce profetzii poetice ai vazut la ce scriu eu? nu exista poezie shi nici profetzie, ca Profet Dumnezeu este, Hristos, Cuvantul Lui Dumnezeu... iar ce scriu e ce mi-a mai ramas shi mie de la sfintzii, parintzii, mucenicii shi profetzii sai Teologi...

sau ai vrea sa-tzi vorbesc matematic shi exact ca shi cum am invatzat in liceu la diferite discipline, in limbajul tehnic, pot sa vorbesc shi asha ca shi Dumnezeu foloseshte astfel de termeni, dar tot despre patimi shi pacate e discutzia asha ca ramanem la termenii consacratzi... deshi... in limbaj matematic ash zice pentru tine:

Integrala de volum pe tzeasta de la radacina parului shi pana la lungimea maxima este altceva decat curvia shi ispita in cazul femeilor cu atat mai mult cu cat au fost tunse in monahism... ca reprezinta cinstirea capului lor... care este Barbatul, in fatza lui Dumnezeu, pentru Ingerashi. :) shi atunci shi conshtiintza feminina capata notziuni nu numai pe integrala de suprafatza... cum o invatza moda... in genere sa se faca pe ea un fel de vitrina... sau stand de marfa de calitate pentru satana...
:(:(???
Reply With Quote