Subiect: Ma simt trista
View Single Post
  #37  
Vechi 26.04.2011, 13:26:29
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adimari Vezi mesajul
Hristos a inviat. Eu am 33 de ani impliniti , sunt singura , dar multumesc in fiecare clipa lui D-zeu ca imi da putere .Si eu vedeam in fiecare baiat cu care ieseam la suc"posibilul sot", pana anul trecut cand ziceam ca l-am cunoscut pe "el", si in sfanta biserica .Dupa un timp mi-a spus "ca nu ma ridic la standardele familiei lui"(fara nici o alta explicatie)-si asa s-a terminat. Dar cum pt mine biserica a fost si este refugiul meu , am trecut cu bine peste , ii multumesc in fiecare zi lui Doamne , Doamne , ca a stiu mai mult ca sigur ca nu e "dl" pt mine si m-a ferit de rele. Sunt o luptatoare si o sa fiu mereu , sunt optimista -si merg inainte.Ca sa imi umplu timpul , din toamna m-am inscris la a doua facultate , asa ca "marea intalnirea"a cazut pe un loc secund .(dupa mai multe esecuri - unul ca sunt prea inalta , unul ca sunt plinuta pt el , altul ca e rusinos ca inca stau cu parintii , altul ca el nu va face nimic in casa e treaba femeii si exemplele pot continua....)Dar sunt linistita pt ca Doamne , Doamne o sa se ingrijeasca de mine.Asa ca mergem inainte , cu nadejdea in D-zeu.
Adevarat a inviat!
Imi place tare mult cum gandesti. Fetelor, luati aminte!
Sa iti ajute Dumnezeu sa iti duci crucea - oricare ar fi ea - si sa te mantuiesti!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote