Subiect: Bigotism
View Single Post
  #103  
Vechi 04.01.2016, 22:38:23
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Cand nici nu ti se raspunde, nici nu se modifica mesajul cerut, e mai rau decat sa vorbesti in contradictoriu cu cineva.
Moderarea unui Forum este un lucru foarte important.
Moderarea nu trebuie sa o simti doar in numarul foarte mare de useri banati.Cred ca trebuie o etapa intermediara, banarea pe o perioada de timp.

Intram pe unele topicuri majoritatea celor care raspunsesera erau banati.Oare de ce la un Forum crestin, un numar de useri banati mai mare decat pe un Forum obisnuit???Trebuie sa vedem cum fac si altii!
Am fost pe Forumuri care au o sectiune gen:"Anunturi si sanctiuni":
-erau numiti cei banati pe perioade mai lungi sau mai scurte,sau definitive dupa gravitate si repetabilitate .Dar cum am spus era o etapa :" banare pe perioada de timp limitata"- o saptamana sau o luna.
-aici erau aratate actiunile Moderatorilor, sanctionati oameni care aveau o "clona" (un alt user de la acelasi IP) a unui user banat ,erau numite ambele id-uri si cel vechi si cel nou-habar nu am cum il despistau si il blocau

Noi in topicul asta am deviat de la subiect si am ridicat subiectul folosirii cuvantului popa ca tendentios sau peiorativ.Cineva a spus ca la ei nu se foloseste ca negativ, foarte bine!!!De aceea cum am spus la mesajul 65 in loc de popa cu exemplificare, poate fi sters de acolo incolo "Popa -un exemplu l-am avut si eu..." .
Este usor sa mistocaresti si unii pot sa faca o usoara intonatie a vocii nedorita, din asta in alte zone unde poate este in vorbirea curenta termenul Popa.Vorbele merg "ca vantul".

Cat de important este modul de moderare, unde s-a moderat ptr femeia care a ispasit destul pacatul ei,s-au sters mesajele batjocoritoare si tendentioase la adresa ei.Ptr a scoate capul din pamant.
http://www.crestinortodox.ro/forum/s...554#post609554
mesajul 61
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote