Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #72  
Vechi 23.11.2021, 21:14:06
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Nu ma pot substitui unui psihiatru. Primul pas e sa recunoști ca ai nevoie de ajutor, nu iti vrea nimeni răul pt ca, sincer, este foarte posibil sa nu ii pese nimănui de tine. Poți debita la infinit, asta nu va schimba umblatul cu scara prin pădure pe care il practici
Mai mai ce plastic vorbesti, impresionant. Nu te poti substitui unui psihiatru insa o faci si chiar mai rau, te iei dupa celalat si va apucati sa-mi puneti camase de forta vrand sa-mi trageti gpalme fara numar.

Nu debitez pe motivul de a schimba umblatul cu scara prin padure ci scriu mult ca sa va puteti vedea cat mai clar pripeala, pentru voi o fac, nu pentru mine.

Vad insa ca sunteti impitriti in pripeala si refractari la schimbare. Pai daca nu vreti schimbare pe baza de adevar si nu va puteti uita in oglinda inseamna ca aia va place, inhaitarea in mitomanie si balaceala in grandomanie caci doar sefii grandomani isi permit sa puna diagnostice nefiind de meserie si sa dea indicatii ”parintesti” pline de griji lumesti desi nu i-a pus nimeni duhovnici peste altii si nu li s-a cerut sfatul pe tema asta. Dau ei sentinte si stiu ei mai bine ca tine orice si cum.

Hai dragul meu coleg, te rog fii sobru si nu mai umbla cu scara-hotzchii prin padurea adormita. Nu tine s tot incerci sa vinzi gogosari la gradinari.

Nu te-ai prins ca-s mai ortodox ca tine? Deci las-o mai moale cu spitalul de nebuni ca nu eu am nevoie ci tu ai nevoie de spitalul de urgenta.. Crezi?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.11.2021 at 21:28:16.
Reply With Quote