View Single Post
  #680  
Vechi 14.08.2021, 07:40:49
Gabriela Roxana Gabriela Roxana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.08.2021
Mesaje: 1
Implicit Minunea Sf. Nectarie și Sf. Mina

Bună dimineața, tuturor!
Vreau sa va împărtășesc și eu minunea îngăduita de Bunul Dumnezeu, având ca și mijlocitor pe Sf. Nectarie și Sf. Mina, in urma cu un an aproximativ am devenit mămică de îngeraș 😇, o veste care a șocat pe toți cei apropiați cât și pe noi ca și viitori părinți ( povestea este lunga, asa ca o sa ma rezum doar la minunea îngăduita de Bunul Dumnezeu).
Pentru a ieși din starea de depresie și disperare, am început sa citesc Paraclisul Sf. Nectarie și apoi Acatistul și Paraclisul Sf. Mina, după ce am terminat cele 40 de zile în care am citit mi-am dat seama ca nu am citit și Acatistul Sf. Nectarie, asa ca am început sa îl citesc timp de 40 de zile, timp în care i-am implorat sa îmi fie mijlocitor pentru a doua sarcina. Într-una din zile am visat un bărbat care îmi spunea ca o sa rămân însărcinată, eu încă citeam Acatistul Sf. Nectarie, în acea luna am încercat cu soțul sa rămân însărcinată și spre uimirea și mirarea mea, chiar în ultima zi în care citeam Acatistul Sf. Nectarie am făcut un test de sarcină și a ieșit pozitiv. Mare a fost mila Bunului Dumnezeu și a celor doi sfinți, care au mijlocit pentru mine.
Bunul Dumnezeu sa va întărească pe toți, daruindu-va înțelepciune și mare credință în El și în sfinții Lui.
Reply With Quote