View Single Post
  #136  
Vechi 20.07.2009, 13:24:19
Evreulcelales's Avatar
Evreulcelales Evreulcelales is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.07.2009
Locație: Israel-Ierusalim
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 483
Implicit Stimata Anita, ai reusit in

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Noi crestinii avem preoti ,nu popi.
Popii sunt cei de pe cartile de joc.
Foarte frumos pentru evrei ca nu vor sa converteasca ,dar care dintre evrei au dus timp de 2000 ani o lupta sustinuta impotriva crestinilor ,de pe vremea apostolilor,(vezi faptele apostolilor)pina in zilele noastre?
As vrea sa stiu si eu ,care dintre ei ,pentru ca au existat evrei care au fost in fruntea miscarilor comuniste in Rusia ,Romania si poate si in alte tari si tot ce s-a intamplat apoi ,inchisori ,lagare a fost indreptat impotriva credintei crestine.Temnitele au fost pline de preoti ,calugari ,intelectuali crestini.
in 9 randuri ce ai scris sa comprimezi doctrina antisemita .
Am sa-ti raspund cu toate ca sunt mici sanse sa intelegi sau sa fi gata se intelegi.
Pentru inceput, ma scuz ca am scris Popi si nu preoti.Am facut asta din simpla cauza ca am uitat cu timpul multe cuvinte romanesti.
Inainte cu cam 2000 de ani in urma revoltei poporului evreu contra romanilor care au stapanit IUDEIA,tara evreilor si au facut-o colonie ramana,Tot poporul evreu a fost expulzat de pe teritoriul lor.Poporul evreu s`a raspandit in toata lumea cunoscuta atuncia. Ca minoritate,ei au suferit de restrictii groaznice ,de progromuri care crestinii au facut contra lor si sa nu uitam Inchizitia din Spania unde sute de mii au fost expulzati ,omorati in chinuri si nevoiti sa de crestinizeze altfel vor fii ucisi in chinuri sau arsi pe rug. Poti sa intelegi draga Anita ca evreii ,in ultimii 2000 de ani au fost "foarte ocupati" asa ca nu este real sa fi gasit timp sa se lupte contra "sarmanilor crestini"....
Crede-ma ca cine te-a invatat asta este numai un dobitoc fara minte.
Si restul ce scri sunt nu mai putin baliverne. Evreii nu au fost mai comunisti decat crestinii si nu au condus nici o tara. Iar, cine te-a invatat asta si el este un idiot antisemit la care Evreii au fost tapi ispasitori pentru toate esecurile lor care au provenit din lipsa de inteligenta.
Asculta-ma:La doctrina legionara a trecut vremea si oamenii destepti nu o mai cumpara. Tu vrei sa faci o exceptie?
Reply With Quote