View Single Post
  #92  
Vechi 16.07.2011, 02:30:27
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vivi88 Vezi mesajul
nu vreau sa-mi parasesc mantuirea si credinta. eu am vrut sa gasesc o cale de mijloc pentru amandoi numai sa fie bine. ai mei deja vor sa ma vada la casa mea, vor sa scape de grija mea,iar barbatul asta m-a iubit si m-a tratat ca pe o printesa, are grija de mine, ii pasa, se implica... de aia mi-e asa greu! nu vreau nici sa-l fac sa sufere. daca nu ar fi stilist, era foarte bine. am vrut sa fac niste compromisuri ca nici el sa nu-si lase credinta lui nici el pe a mea. dar e complicat
Uf, compromisul nu e bun...pentru ca daca faci unul, trebuie sa il faci si pe al doilea si tot asa...
E bine sa fii independenta din punct de vedere afectiv si material, daca se poate, e bine sa te gandesti si la studii, si la cariera, la varsta ta.
Noi toti ti-am spus cum e bine, tu alegi daca vrei sa iti sacrifici mantuirea si credinta de dragul lui si de dragul benficiilor afective si materiale pe care ti le-ar putea oferi. Nu e bine ce faci. Daca te dai in legea lor, oricum vei trai toata viata cu regretul asta. Nu da cele spirituale pe cele afective si materiale!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote