View Single Post
  #2  
Vechi 16.06.2015, 09:42:57
Leoaica's Avatar
Leoaica Leoaica is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.07.2013
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florentina2014 Vezi mesajul
Nu ma bucura nimic,ganduri negre,cum ar fi ca ma asteapta,moartea tatalui stind ca e bolnav si el tot fumeaza tot bea,recidiva cancerului meu,cand ma simt rau ma gandesc ca merg la analize si am iar cancer,certuri cu sotu,e mai retras,nu sta cu cumnati socrii il injura pe tata pe mine,,,lipsa banilor,nu mai are de lucru........mereu aceleasi ganduri.,,,pur si simplu nu pot citi un acatist,o rugaciune...ma gandesc tot timpul,,,,,ce sa citesc?oare ce sfant e mai grabnic ajutator?Sf Nectarie?Sf efrem cel Nou?Maica Domnului?si asa aman si nu mai citesc nimic...si iar ma afund in ganduri negre!as vrea sa pot schimba acest stil de viata!As vrea sa fie altfel.....dar nu stiu cum............................................... .................................................. .................................................. .................................................. .
Draga Florentina,

Nu te mai necaji atat. Sunt lucruri/situatii pe care nu poti sa le schimbi. Gandindu-te intr-una la ele le amplifici. Incearca, pe cat posibil, sa nu te certi cu nimeni si sa nu faci reprosuri nimanui.Citeste Paraclisul Maicii Domnului si Acatistul Sfantului Nectarie.Iar in ceea ce ii priveste pe ceilalti, roaga-te pentru ei.Si, asa cum spunea un parinte de aici din orasul meu, lasa-ti grijile in mainile lui Dumnezeu.
Reply With Quote