Subiect: Ajutor
View Single Post
  #13  
Vechi 23.06.2021, 17:09:11
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ai facut rau cu mult mai mult decat crezi. Ai aruncat pe formum TOATA OTRAVA TA SI OTRAVA DIAVOLULUI.

Te minti pe tine si minti pe toti. Ai inceput ultimele thraeduri cu gpalama este rau, si acum incerci sa acuzi pe altii. Mincinos notoriu.

Tu nu ai credinta, care este in Biserica. Tu ai necredinta, si o credinta otravita, credinta in Trompetele tale sectare.

Nu esti fericit ci esti un exaltat religios, un amagit !!!

ESTI IN AMAGIRE, in inselare peste inselare.

Fericiti cei prosti si amagiti? Ca ascultara de diavol? Nu zice Hristos ca la sfarsitul veacurilor asta e o problema mare a Bisericii? In care te balacesti ca un nebun fara sa intelegi... inselarea diavolului. Cat de luminoasa pare calea asta a ta... si cat de inselat esti.

Nu intelegi ca scoti doar otrava? Si ca ii otravesti pe toti? Ca trebuie sa iesi din NIP sa vii la ortodoxie si sa faci ascultare?

Tu faci ascultare de un duhovnic? Asta e o intrebare chiar buna... de cine asculti tu? De duhovnici NIP sau de duhovnici ortodocsi - si le-ai zis ca esti intr-o secta condamnata de BOR???

Tu te impartasesti fiind condamnat de BOR? Exista vreun duhovnic care iti da binecuvantare pentru asta? Si i-ai zis pacatul pe care il ascunzi tainic, ca un mincinos ordinar ca tu crezi stramb in ceva condamant de BOR????


Demagogule
Sa nu zici ca te ignor. Ai cumva grija mea? Ce-ti pasa tie? Ce te priveste pe tine de duhovnicul meu, daca ascult sau nu, daca am binecuvantare sau nu?

Ai doar griji desarte si ipocrite, esti doar un las care nu poti decat sa acuzi fara sa vezi, fara sa pricepi nimic lovind fara numar in ”mai micii Mei” crezand ca te lupti cu goliat sau cu satanistii.

”Greu iti este Saule sa lovesti cu piciorul in tepuse!”

De aia ai orbit!.. sustinand ca vezi cel mai bine!
Decat un pripit ce se increde in minciuna si necredinta lui.

Nu m-a condamnat BOR, nu fac parte din polemica, insa orice pripit ce judeca si condamna sfintii, pe sine insusi se judeca si se condamna! Vai lui in ziua aceea mare, zi de judecata!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote