Subiect: Ajutor
View Single Post
  #17  
Vechi 23.06.2021, 17:36:37
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

De orice este strain ortodoxiei.

1. Astea nu sunt ale ortodoxiei.

2. Ortodoxia le-a condamnat.

3. Sunt eretice din orice punct de vedere ai privi

4. Uita-te la tine unde ai ajuns. Un tulburator, un nebun pe un forum care nu stie de 10 ani de zile decat sa spuna nebunii. Esti cel mai bun exemplu de "produs" si "roada" a NIP - un nebun cu state.

5. Hristos-Cuvantul este in ORTODOXIE in sfintii ortodocsi. In dogma. In Biserica. Si nu in textele tale de inept care nu stie nimic dar se fuduleste pe un forum ca e.. plin de dogma.

6. Bai plinule de dogma esti plin de dogma mizeriei de la NIP. Asta cu Hristos-Cuvnatul este o tampenie ordinara, slogane sectare pentru a acoperi dogma mizerabila..

7. Miroase a diavol de la o posta. Pentru cei care cunosc diavolul si lucrarea lui. Dar pentru prostovani miroase a "moaste".... asa ca nepriceputule gura mica cand vorbesti de diavol ca esti deja prins total in mrejele lui.


Citat:
Cu fiecare postare imi adaugi la rasplata din Cer. Multumesc ca m-ai facut la fel de bogat in Cer ca si sfantul Nicolae care l-a palmuit pe Arie ca sa faca puscarie pentru Hristos! Nu trufia l-a impins sa-i traga o palma marelui terorist ci dorinta de a face puscarie pentru Hristos! (Fericirea a 8-a)
Cu fiecare postare esti mai prost si iti primesti OSANDA mai mare pentru hula.

Eu pe Sfantul Nicolae l-am visat cand aveam nevoie de ajutor. Si mai mult de atat. Asa ca palma de care zici tu tocmai ti-ai luat-o de la Sfantul Nicolae.


ARIE ce esti!!!!.

Ca sa vezi ca tu cu gura ta iti zici greselile tale si te condamni... si te arati ca eretic in fata lui Sfantul Nicolae..


Ce vrei mai mult de atat ca tu cu gura ta l-ai pomenit pe Sfantul care a clarificat o problema si care acum te condamna pe tine dar tu ca orbul nu vezi...


Asa ca teroristul esti tu, si Sfantul Nicolae e la mine.

Vezi tu, eu cand vorbesc nu arunc cuvinte de la mine fara sa stiu in ce pozitie sunt ... tu doar arunci sfinti, Hristos dar nu cunosti pe niciunul din acestia.

Si la fel ca Arie esti un nepocait!!! Si ai sa ajungi la fel ca Arie! Pentru ca hula ta ajunge la Dumnezeu!!!

Last edited by gpalama; 23.06.2021 at 18:00:48.
Reply With Quote