Subiect: cipul biometric
View Single Post
  #10  
Vechi 31.07.2009, 15:16:06
StoicaFlorina's Avatar
StoicaFlorina StoicaFlorina is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 54
Implicit

Doamne ajuta!

Si noi A.S.C.O.R Ploiesti am distribuit pliante referitoare la actele biometrice si este bine ca se distribuie si in biserici pentru ca oamenii trebuiesc informati in primul rand. Multi dintre cei din jurul nostru am observat ca nu stiu nimic despre asta, despre ce primirea acestui tip de acte presupune.
Eu consider ca nu s-ar fi auzit atatea voci impotriva fara un motiv. Observam ca nici unul din parintii pe care noi in regasim in carti, sau in conferinte sau pe la manastiri departe de lume nu sunt de acord cu aceasta. Asa cum pana acum, atatia oameni au trait si si-au urmat cursul vietii in mod firesc fara microcipuri nu vad de ce ar fi necesare daca nu s-ar urmari ceva. Si cred ca stim ce se urmareste, si unde vrea sa se ajunga....
Mai mult nu scriu pe aceasta tema, pentru ca nu sunt eu indreptatita sa vorbesc de ce microcipurile sunt bune sau nu, insa eu cred ca daca noi ne vom ruga din inima, Dumnezeu ne va lumina, va vorbi prin glasul constiintei noastre, si atunci vom simti singuri de ce nu ne sunt de folos spre mantuire.
Reply With Quote