View Single Post
  #11  
Vechi 11.11.2009, 12:04:20
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Smile pt AndruscaCIM si glykys

intrebarea nu era pentru a ma pune in incurcatura, era doar o curiozitate. nici eu nu cunosc foarte bine multe lucruri, si prin aceste intrebari invat si eu. :) eu ma deschis discutia tot din curiozitate, si de data asta curiozitatea nu m-a "omorat". asa am inceput sa citesc, pentru ca este foarte greu cand cineva exemplifica ceva cu versete din Biblie , si tu te uiti ca mata-n calendar si nu poti sa combati. asa ma bucur ca exista acest forum unde pot intreba si acest site unde pot citi fara sa-mi mie teama ca dau de vreo erezie :)

glykys.... nu te poti feri de cei care nu-s ortodoxi, se poate intampla sa-ti fie colegi, sau colaboratori. ce te faci atunci? iti schimbi serviciul? sau poate ai angajati. cu ei ce faci? ca nu se intreaba la interviu religia. sau daca afli mai tarizu ca este din alt cult, dar este exemplar la serviciu...il dai afara? cam greut. nu toti sunt "propovaduitori de tramvai", cei care sunt ca raia si vor prin orice mijloc sa te faca sa te "schimbi". multi confunda religia cu credinta. poate ca am ales o cale mai grea: de a sta cu tigara in buzunar si a nu fuma, decat a ma feri sa vad tigara. :)
Reply With Quote