View Single Post
  #82  
Vechi 25.01.2010, 16:09:26
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Chiar am avut o discutie cu sotul legata de acest subiect, si eu bineinteles ca sustin faptul ca daca o persoana e dubioasa si mi se cere opinia in legatura cu ea, care se intampla sa fie si asemanatoare cu a celui care mi-o cere...o spun, eu asa gandesc cel putin.

De obicei eu imi spun opinia, spun ce nu imi place la o persoana sau ce apreciez ( iar asta nu inseamna ca fac o comparatie, ci fara doar si poate ca vorbesc pe marginea unui anumit aspect, cu care sunt sau nu de acord si in functie de care relationez sau nu cu cineva)...dar in acelasi timp specific ca e doar parerea mea si ca o persoana poate relationa diferit cu oamenii din jurul ei si ca eu cel putin nu am putut cunoaste decat atat...dar ca ceilalti pot cunoaste alte laturi si avea alte criterii vis a vis de care poate trage concluzii.

Sotul meu insa mi-a spus ca a invatat ceva foarte interesant de la nemti; ei chiar si daca li se cere opinia despre cineva, sau sunt intrebati anumite lucruri despre cineva care nu este prezent...sugereaza sa fie intrebata persoana in cauza, si mai multe detalii nici nu dau...si chiar si daca o a 3 a persoana este adusa in discutie, se opresc si gandesc la fel, ca mai bine sa se discute atunci cand este si acea persoana de fata!
Reply With Quote