View Single Post
  #2  
Vechi 25.07.2020, 23:17:23
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

Citat:
În prealabil postat de PocsanCatalin Vezi mesajul
Am sa pun aici o imagine, facuta din satelit, folosind Google Maps, din Danemarca, despre o cladire de conferinte, destinata Martorilor lui Iehova, proprietatea lor.
Interesant ce de bănet au M.I. să-și construiască amfiteatre, ”beteluri”- cuibușoare pt cadre, sedii prin toate țările, chiar și țări desacralizate de tip Danemarca.

Asta în timp ce episcopul ortodox Macarie al Europei de Nord, doarme pe unde apucă, nu face mofturi, are uneori condiții improprii de odihnă într-o clădire friguroasă din lemn, călătorește la low cost, străbate foarte mult timp din viață pe drumuri prin țările scandinave ca să mai îmbărbăteze, să adune întru credință frații risipiți în cele 4 zări ale exilului economic.

Dacă la Armagedon lumea va fi distrusă cum predică martorii, la ce le mai trebuie sedii peste sedii, literatură, tipografie sau betelurile lor vor fi cruțate ?

Citat:
În prealabil postat de PocsanCatalin Vezi mesajul
Inainte de toate, pentru toti cei care cauta scandal si simt nevoia sa-si reverse intunericul interior aici, va rog eu sa va abtineti, eu nu sunt aici sa atac, ci sa aduc la lumina ceea ce am gasit eu.
Eu te asigur că nu scriu cu intenția de a revărsa întunericul interior sau pt scandal, te respect când dai mărturie cum ai făcut în această postare, de fapt unul din scopurile forumului ar trebui să fie ca toți patrioții, creștinii practicanți, oamenii pro viață și pro familie și cu respect față de tradiții, credință, port, istorie și personalități istorice, care mai cred în identitatea românească să se poată încuraja la mărturisire.

Cât despre martorii lui Iehova, sunt un cult expirat chiar și la noi, nu mai au cum să aducă elementul de noutate după 30 de ani de la revoluție când au făcut cam tot ce a dorit suflețelul lor în materie de propagandă.

S-au spart în câteva secte, martorii afiliații Turnului de Veghe și martorii neafiliați excluși din prima sectă.
Alții s-au rupt de ei pt că au avut de ales între transfuzii și sectă.

Ce reușesc să mai păcălească sunt oamenii care nu s-au prins încă de făcătură, e ca la partidele politice pe cale de expirare , au dezamăgit un milion de oameni între două scrutinuri , care nu i-au mai votat, dar tot continuă să se reproducă în masa votanților pt că există noi și noi cetățeni gata să preia pe nemestecate propaganda lor și alții care se țin ca niște orbi de bâtă de o idee, pt că au devenit public captiv zombificat.

Mai trebuie să avem puțină răbdare până își epuizează de tot și bruma de credibilitate.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 25.07.2020 at 23:20:17.
Reply With Quote