View Single Post
  #3  
Vechi 26.07.2020, 00:19:26
PocsanCatalin PocsanCatalin is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.02.2017
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Interesant ce de bănet au M.I. să-și construiască amfiteatre, ”beteluri”- cuibușoare pt cadre, sedii prin toate țările, chiar și țări desacralizate de tip Danemarca.

Asta în timp ce episcopul ortodox Macarie al Europei de Nord, doarme pe unde apucă, nu face mofturi, are uneori condiții improprii de odihnă într-o clădire friguroasă din lemn, călătorește la low cost, străbate foarte mult timp din viață pe drumuri prin țările scandinave ca să mai îmbărbăteze, să adune întru credință frații risipiți în cele 4 zări ale exilului economic.

Dacă la Armagedon lumea va fi distrusă cum predică martorii, la ce le mai trebuie sedii peste sedii, literatură, tipografie sau betelurile lor vor fi cruțate ?



Eu te asigur că nu scriu cu intenția de a revărsa întunericul interior sau pt scandal, te respect când dai mărturie cum ai făcut în această postare, de fapt unul din scopurile forumului ar trebui să fie ca toți patrioții, creștinii practicanți, oamenii pro viață și pro familie și cu respect față de tradiții, credință, port, istorie și personalități istorice, care mai cred în identitatea românească să se poată încuraja la mărturisire.

Cât despre martorii lui Iehova, sunt un cult expirat chiar și la noi, nu mai au cum să aducă elementul de noutate după 30 de ani de la revoluție când au făcut cam tot ce a dorit suflețelul lor în materie de propagandă.

S-au spart în câteva secte, martorii afiliații Turnului de Veghe și martorii neafiliați excluși din prima sectă.
Alții s-au rupt de ei pt că au avut de ales între transfuzii și sectă.

Ce reușesc să mai păcălească sunt oamenii care nu s-au prins încă de făcătură, e ca la partidele politice pe cale de expirare , au dezamăgit un milion de oameni între două scrutinuri , care nu i-au mai votat, dar tot continuă să se reproducă în masa votanților pt că există noi și noi cetățeni gata să preia pe nemestecate propaganda lor și alții care se țin ca niște orbi de bâtă de o idee, pt că au devenit public captiv zombificat.

Mai trebuie să avem puțină răbdare până își epuizează de tot și bruma de credibilitate.

Asta e parerea mea persoana, multe denominatii au fost formate de masonerie cu scopul de a induce cat mai multi oameni in eroare, da, il "promoveaza" pe Hristos, dar este un "alt" Hristos, nu este Hristos Dumnezeu, ci Hristos, omul perfect. Am incercat sa le arat si lor, unii au fost socati pe moment si dupa au uitat, altii nici macar nu vor sa asculte. De aceea eu caut si caut cat mai multe dovezi pentru ca lucrurile sa fie clare...

Multumesc, sa ne atacam unii pe altii, nu e bine, caci noi nu ne luptam cu carnea si sangele, ci cu duhurile necurate din vazduh, iar aceste duhuri, sunt foarte reale si foarte intunecate.

Stii, eu am citit aproape toata Biblia, cel putin, Noul Testament, l-am citit de foarte multe ori, insa am studiat foarte putin despre sfintii si martirii ce-au trait pe acest pamant, de cand am inceput sa studiez despre ei, despre ortodoxie, desi eu sunt ortodox ( asta se intampla cu multi ortodocși , nu-si cunosc istoria ), nu prea am studiat multe despre ortodoxie. Stiu de Arsenie Papacioc, l-am ascultat de cateva ori, mai stiu si de altii, cam atat.

Ei bine, asta le lipseste celor din aceste denominatii, istoria, pai cate poti invata de la sfintii din trecut, invataturi de o calitate dumnezeiasca, vietile lor sunt modele pentru noi, atat de multe invataturi de nu iti vine sa te opresti din citit si ascultat. Daca-ar stii ce comori adevarate se ascund in ortodoxie, ar renunta la tot ce au acum si-ar veni cu sufletul la gura sa guste si din intelepciunea celor ce-au trait in Hristos si au murit pentru Hristos.
Reply With Quote