View Single Post
  #28  
Vechi 05.03.2010, 17:10:41
sofia_78's Avatar
sofia_78 sofia_78 is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.01.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Implicit

Bine, unii mi-au zis ca simt minuni citind acatistul Sf Nectarie, sau Maicii Domnului, sau Sf Nicolae, Parascheva, puteti incerca mai multe sa-l descoperiti pe-al dumneavoastra dar eu l-am descoperit viata si acatistul Sf Matrona si poza cu icoana ei.

Oricum rugaciune fara biserica nu rezolva nimic la fel cum biserica fara rugaciune nu rezolva nimic, pana nu ne schimbam viata din temelii nu vom avea niciodata stabilitate in fericire. Incercati macar, sa nu zacem in probleme ci sa ne luptam cu ele si sa le rezolvam! Sa mergem pe la mastiri la slujbe etc, daca cititi toate posturile mele pe acest forum veti vedea ca am impartasit multe sfaturi ce le-am primit de la preotii si monahii pe care i-am intalnit tocmai in rezolvarea acestor probleme.

Eu stiu ca mare ajutor obtii si la manstirile Dervent si Frasinei, daca stai si participi acolo cu credinta la slujbe, si in nordul Moldovei la fel, prin Neamt etc. Iar in Bucuresti la Cernica, Radu Voda, poate si Antim nu stiu, lasat Sf Liturghie de vii si morti si sa participam la Sf Liturghie pana ne rezolvam problema, casatorie etc, si la biserica Zlatari cu moastele Sf Ciprian unde se fac slujbe foarte bune, si la biserica Gheorghe Nou dintre Universite si Unirii, la moastele Sf Nicolae si unde se citesc acatiste. Am mai auzit lume care merge la moastele Pr Ilie Lacatusu din cimitirul Ghencea si obtin mari minuni, eu n-am fost de ce sa zic.

Oricum sa nu mergeti la Pr Vrajitoru de la Liteni, Suceava, ca foarte multa lume am auzit ca a avut de suferit apoi, am auzit ca face vraji in altar, Doamne fereste si sa ne ierte pe toti!

Doamne ajuta!
__________________
"Bate si ti se va deschide. Cere si ti se va da. Cauta si vei gasi.", Noul Testament

Last edited by sofia_78; 05.03.2010 at 17:44:44.
Reply With Quote