Subiect: Religia pe Marte
View Single Post
  #9  
Vechi 27.11.2012, 21:52:55
LgMihail's Avatar
LgMihail LgMihail is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.11.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 163
Implicit

Citat:
În prealabil postat de UNNOOM Vezi mesajul
Eu personal am convingerea ca omul poate ajunge acolo (eforturile sunt mari dar trebuie sa ajungem acolo).
De ce trebuie? Am primit o astfel de porunca? Am fost facuti pentru asta? ... Nu...inteleg ratiunile. Daca era o intrebare fantezista, putema visa cu totii impreuna si era ok. Din punct de vedere religios (caci asa ai formulat intrebarea) e absurd. Hristos S-a intrupat pe Pamant pentru ca aici era nevoie de mantuire (aici este omul). Daca avea ce mantui pe Marte, o facea si acolo. Tot aici spune ca va veni. Asteptam in schimb ca Marte sa cada pe Pamant la A Doua Venire a Domnului, dupa cum scrie in Apocalipsa (dimpreuna cu celelalte corpuri ceresti). Asta ca o completare asupra a ceea ce a scris Ioanna despre Parusie :D
__________________
"Atunci, de mii de ori daca vei fi incercat si ispitit de Satana, pentru a-ti lua credinta, tu sa preferi de mii de ori sa mori decat sa dai ascultare cunoasterii. Astfel ti se va dechide poarta tainelor. Si te vei minuna intelegand ca mai inainte erai legat cu lanturile cunoasterii iar acum zbori cu aripi dumnezeiesti deasupra pamantului. Si respiri alt aer, al libertatii, de care ceilalti sunt lipsiti. " (Gheron Iosif)
Reply With Quote