View Single Post
  #17  
Vechi 12.08.2012, 11:18:38
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de nutucutu Vezi mesajul
N-am citit pe nicaieri ca cineva sa se fi declarat preapioasa. Totusi, daca va referiti la bunatate crestina, ati putea sa acceptati ca exista oameni care au alte pareri, in speta considera ca efortul depus pentru participarea la jocurile olimpice este un efort pentru un cistig lumesc. Eu cunosc destul de multi oameni care au aceiasi parere. Iar daca ne uitam la rezultate, vom vedea tari ca Austria, Canada, Finlanda, Suedia... etc, tari dezvoltate,care au baze multe baze sportive, fara rezultate remarcabile la olimpiada. Si asta pentru ca oamenii de acolo considera ca acestea nu sint importante.
Eu cred ca doamna a vrut sa scoata in evidenta faptul ca unii sportivi nu se sfiesc sa isi declare credinta. Intr-o lume secularizata acest lucru este important.

Si nu ar trebui vesnic sa vedem doar partea rea din lume, anume barna din ochiul celorlalti, ci sa incercam sa vedem si partea buna din oameni, vedem numai raul cand ne lipseste bunatatea,vedem binele cand suntem sau incercam sa fim buni.

De ce sa ii banuim pe acesti sportivi de ceva rau, daca pana si afisarii unei iconite putem sa ii gasim o intentie ascunsa.....
Reply With Quote